Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 03 Nisan 2020 Cuma
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Akira
Genel Bilgiler
Adı:
Akira
Yılı:
1988
Türü:
Film
Bölüm Süresi:
124 dakika
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: guang, prenses serenity

Hikâye; III. Dünya Savaşı'nı körükleyen ani bir patlamanın 1988'de gerçek şehri darmadağın etmesinden sonra, Tokyo Körfezi'nin üzerine inşa edilmiş ve politik açıdan geçici olan Yeni Tokyo Şehri'nde geçmektedir. Bu büyük felaket, Fizyokinetik yeteneklerin gelişimi için gizli devlet araştırmaları projelerinin bir deneği olan Akira adlı bir çocuğun korkulacak derecede fizyonik güçler elde etmesini sağlamıştır.

Bu arada şehirde ise isyancılar devlet aleyhine eylemler yaparken motorsiklet çeteleri ise birbirleri ile savaş içerisindedir. Bu çetelerden biri de Kaneda'nın olduğu çetedir. En yakın arkadaşı Tetsuo ile birlikte çete savaşlarına katılırlar. Yine böyle bir günde Tetsuo'nun fazla ileriye kaçması sonucu deney yerinden kaçan psişik güçlere sahip olan bir çocuğun etkileşimi sonucu yaralanır ve polisler onu da alarak gider. Kaneda ve arkadaşları ondan ümitlerini kesmeye başlarken Tetsuo'nun hayatı hiç beklenmedik şekilde değişmeye başlar.

Tarih Son Güncelleme: 09/04/2012 Güncelleme Son Değişiklikler (2)
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 3 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

HellArmy
HellArmy:
 
 
Gelişen teknolojiye paralel olarak, 80'li yıllardan itibaren japon toplumunun içine girdiği sosyal, kültürel ve ekonomik çöküntüye çok değişik bir izafi çerçeveden bakar. Çizimleri ise harkuladedir. Her anime severin arşivinde bulunması gerektiğine inanıyorum...
17 Eylül 2009 Perşembe
KüRe
KüRe:
 
 
güzel bi animedir bi arkadas tavsiye etti.
12 Eylül 2008 Cuma
redkit
redkit:
 
 
İlkel, yavan, sıkıcı, izlemeyin
16 Ağustos 2008 Cumartesi
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim