Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 19 Kasım 2019 Salı
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 4.9 puan
Candy Candy
Genel Bilgiler
Adı:
Candy Candy
Diğer İsimleri:
Şeker Kız Candy
Yılı:
1976
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
115
Kategoriler:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: Kirika, Moonlight, rei

Candy yetimhanede yaşayan kimsesiz bir kızdır. En iyi arkadaşı olan Annie varlıklı bir aile olan Brighton'lar tarafından evlat edilir. Bunun üzerine Candy ile artık görüşmek istemez çünkü kimsenin kendisinin yetimhanede büyüdüğüü bilmesini istemez. Aynı gün İskoçya'nın yerel kıyafetlerini giyinmiş, gayda çalan ve kendisinden birkaç yaş büyük bir çocukla karşılaşır. Kısa bir süre konuşurlar ve yabancı birden gözden kaybolur. Bu Candy'nin ilk aşkıdır ama onun kim olduğunu bilmez ve ondan geriye sadece bir çeşit madalyon kalmıştır. Onu "tepedeki prens" olarak adlandırır.

-------0-------

Varlıklı Andrey ailesinin bir üyesi olan Bay Leagon kızı Elisa'ya arkadaşlık etsin diye Candy'yi Pony'nin evinden aldırır ve evlerine getirtir. Ancak Elisa ve ağabeyi Neil onu istemezler ve ona daha ilk günden kötü davranmaya başlarlar. Candy'nin hayatını cehenneme çevirmek için ne gerekiyorsa yaparlar... Fakat Candy, kendini her yerde ve her şekilde mutlu etmesini bilen bir kızdır. Bir gün misafirliğe gittiklerinde Anthony ile tanışır.. Bu, onun tepedeki prensidir... Anthony ve Candy arasında bir aşkın başladığını fark eden Elisa, Candy'nin üzerine gitmeyi daha da sıklaştırıp, onu hiç rahat bırakmaz...


Candy White -> Neşeli, güler yüzlü, ağaçlara ustalıkla tırmanabilen çilli ve güzel bir kızdır. Yüreğinde bitmek bilmeyen yaşama sevinci vardır. Anne onun en iyi arkadaşıdır fakat bir gün Anne evlat edilince ayrılmak zorunda kalırlar. İlk aşkı Antony'yi kaybedince derin bir yara alır ama Terry'yi tanıdıktan ve onu anlamaya başlayınca ona aşık olduğunu anlar ama bunu söylemiş olsa da Terry'ye bir türlü birbirlerine kavuşamazlar.

Annie Brighton -> Kibar, biraz korkak, çekingen ve içine kapanık bir kişiliği vardır. Candy ile arkadaşlığını evlat edinildikten sonra ki son mektubunda bitirmiştir fakat hala Candy'yi seviyordur. Sean Paul akademisinde karşılaştıklarında aslında bunun aptalca olduğunu anlamıştır ve Candy ile tekrar sıkı bir dost olmuştur.

Antony Brown -> Candy'ye ilk görüşte aşık olmuştur. Ona bahçesindeki bütün gülleri armağan ederek onun sevgisini kazanmıştır. Çok kibar, kararlı, azimli ve tam bir beyefendidir. Ama bir gün attan düşüp ölmüştür ve Candy için tam bir dram olur.

Alistair (Stear) Cornwell -> İcatlar yaparak en büyük hayalini gerçekleştirmeyi amaçlayan şakacı, şen şakrak bir çocuktur. Candy ile çok iyi arkadaş olurlar ve Archie ile de kardeştir. Her zaman dürüst ve düşünceli birisidir. Ayrıca Sean Paul Akademisinde tanıştığı Patty'den de hoşlanmaktadır.

Archibald (Archie) Cornwell -> Stear'ın kardeşi ve Antony'nin de kuzenidir. Candy'ye bir süre sonra aşık olmuştur fakat sonra Annie'nin onu ne kadar sevdiğini görünce Annie'ye sevgisini göstermeyi tercih eder. Giyime ve modaya da düşkün bir erkektir.

Elisa Leagon -> Animenin en kötü karakteri olan bu kız Candy'ye hiç rahat yüzü göstermez. Hilebaz, kendini bilmiş, havalı, bencil ve kötü huylu bir kişiliği vardır. Aynı zamanda Candy'nin aşık olduğu çocuklar olan Antony ve Terry'ye de aşık olması onu daha da hırçın yapmaya iter.

Neil Leagon -> Elisa'nın yaptığı kötülüklerin yardımcısıdır. O da kardeşi gibi bencil, bilmiş ve havalıdır. Candy'den nefret eder önce ama sonra aşık olur fakat Candy bunu istemez ve başarılı da olmaz bu konuda.

Terry Grandchester ->Sean Paul Akademisinde Candy ile karşılaştığında bir süre sonra ona aşık olmuştur. Bütün kalbi ile sevdiği kıza kavuşmak için çok şey yapar fakat bir türlü beraber olamazlar. Bu hem Elisa'nın kıskançlığı hem de Susanna'nın kendisini düşünmesinden dolayı ayrı kalırlar.


Resim

Bölüm Başlıkları;

1.Candy`s Birth Day
2.Candy and Annie`s little Adventure
3.Good bye Annie
4.Letter from Annie
5.From today, i`ll be a princess?
6.The person I met at the rose gates
7.Am I Elegant
8.Invitation of happiness
9.The dance where I met him
10.The barn princess
11.A small ribbon connecting hearts.
12.A rose-scented birthday.
13.The lonesone three.
14.Springtime wind on the big tree.

Tarih Son Güncelleme: 03/06/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Candy Candy Resimleri - 5
Gönderen: makato_san
Eklenme: 18/12/2009
Candy Candy Resimleri - 4
Gönderen: makato_san
Eklenme: 18/12/2009
Candy Candy Resimleri - 3
Gönderen: makato_san
Eklenme: 18/12/2009
Candy Candy Resimleri - 2
Gönderen: makato_san
Eklenme: 18/12/2009
Candy Candy Resimleri - 1
Gönderen: makato_san
Eklenme: 18/12/2009

Yorumlar

Bu eserle ilgili 8 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

Balera Silence
Balera Silence:
 
 
öfff bence çok cocuksu bir anime
14 Ağustos 2010 Cumartesi
KaoRu
KaoRu:
 
 
Severek izlediğim ve keşke tv de tekrar yayınlansada şimdiki çocuklarda izlese dediğim bir anime.
29 Aralık 2009 Salı
makato_san
makato_san:
 
 
ay şeker kız candy e bayılıyorum çok tatlı bir kız (üstelik benim gibi yaramaz)(yani yaramazdım)
18 Aralık 2009 Cuma
sewinc
sewinc:
 
 
ya burdakı cızgı fılmlerı ızleyemıyormuyuz
01 Nisan 2009 Çarşamba
klaus
klaus:
 
 
küçüklügümü bu anime ile bitirdigimi hatırlarım. ger çekten eski ama hala tat varen bir anime
08 Kasım 2008 Cumartesi
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim