Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 21 Temmuz 2019 Pazar
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 4.3 puan
Dragon Ball
Genel Bilgiler
Adı:
Dragon Ball
Yılı:
1986
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
153
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: fawn, luna

Bulma gizemli ejder toplarını aramak için yola çıkar. Bu topları toplayan kişi çıkan ejderhadan istediğini dileyecektir. Bulma'nında istediği bir erkek arkadaştır. yolda Son Goku adında küçük bir çocukla karşılaşır bu çocuk oldukça kuvvetlidir ayrıca saf biridir bir kuyruğu vardır bu kuyruk çekildiğinde dev bir maymuna döner, ama kendisi bir şey hatırlamaz maymun hali dedesinide öldürmüştür ama kendisi olduğunu bilmez, bulma ile beraber ejder toplarını ararlar.

Karakterler

Goku:Bir maymun kuyruğuna sahip,garip bir çocuktur.Çok güçlü ve dövüş sanatlarını öğrenme çabasındadır.Ejder toplarından birine sahiptir.Bulma ile beraber diğer ejder toplarını aramaya koyulurlar.

Bulma:Mavi saçlı sevimli bir kızdır.Ejder toplarını aramak için bir alet icat etmiştir.Dünyanın en yakışıklı erkeğini dilemektedir.

Oolong:Kendisi bir domuzdur.Bazı sapık yanları vardır.Hatta ilk sezonda dilek ejderhasından kadın külodu istemiştir.

Yamcha:Goku ve arkadaşlarını takip edip ejder toplarını ele geçirmek istemektedir.Güzel kızlardan çok utanan bir yapısı vardır.İlerleyen bölümlerde Bulma ya aşık olur.

Kame Sennin:Goku nun hocasıdır.Kendisi denizin tam ortasındaki küçük bir adada yaşamaktadır.Sırtında genellikle bir kaplumbağa ev taşır.Çok usta bir dövüşçü olmasının yanı sıra genç kızlara karşı da oldukça düşkündür.

Puar:Yamcha nın can dostudur.Bir tür sincaba benzer.Gökyüzünde uçabilir.

Pilaf:7 ejder topunu da ele geçirmek isteyen imparatordur.

Resim
ResimTarih Son Güncelleme: 05/12/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (2)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 3 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

ofosman
ofosman:
 
 
kısacası temel olarak muten roşi yaslı bir sapıktır ve benim favorim aynı zamanda gonkunun hocası bulma yol arkadaşı ve fantezileri olan biri krilinse gokuyla beraber egitim gören en yakın arkadaşıdır
17 Ocak 2011 Pazartesi
sonsuz
sonsuz:
 
 
neden izleme sansımız yok ıllakı satın mı almalıyız anlamadım kı
16 Mayıs 2009 Cumartesi
dbzfan
dbzfan:
 
 
Yukarıdaki tanıtım yazısı biraz yanlış biraz da "spoiler" denilen türden olmuş. Değiştirmek istemedigim icin sadece yorum yazarak durumu bildirmek isterim. Goku kuyrugu cekildigi zaman degil, kuyruklu oldugu ve dolunay a baktigi zaman dev bir maymuna donusmektedir. Ayrica Goku'nun bilmeden buyukbabasini oldurdugu bilgisi burada tanitimdan ziyade "spoiler" olmus. keske yazilmasaydi. Cunku izleyiciler bunu ancak ilerleyen bolumlerde ogrenekecekler. Dbzfan (http://www.myagora.net/dbz)
10 Mart 2008 Pazartesi
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim