Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 15 Kasım 2019 Cuma
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 5.0 puan
Gin`iro no Kami no Agito
Genel Bilgiler
Adı:
Gin`iro no Kami no Agito
Diğer İsimleri:
Agito with Silver Hair
Yılı:
2006
Türü:
Film
Kategoriler:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

Uzun, uzun bir zaman önce, bir tohum ormanın kalbini tehdit eder.
Ayda yaşayan ormanın ejderhası uyanır ve Ay'ı parçalayarak Dünya'ya doğru hızlıca gider.
Ormanın ejderhasının kırmızı nefesiyle karşılaşan insanlar korktular,
Ve ormanın ejderhasının yeşil gözyaşıyla karşılanan insanlar ona boyun eğdiler.
Uzun, uzun bir zaman önce, ejderhanın gözyaşını kuruttuğu zaman,
Ormanın sesini dikkatli bir şekilde dinle.

Bir bilim adamı olan Doktor Sakura Ay yüzeyindeki laboratuvarında tohumlar yetiştirerek bir orman meydana getirmiştir. Ayda yaşayan ormanın ejderhaları bu duruma karşı gelir ve aydan uyanarak çıkarlar. Ayı parçalarlar ve doğruca dünyaya doğru saldırırlar. Yeryüzü ormanın ejderhaları tarafından harap edilmiştir. İnsanların soyu da azalmıştır. Farklı bir insan topluluğu olan orman insanları da oluşmuştur. Bu orman insanları ile insanlar birlikte barış içinde yaşamaya başlamıştır. Topluluklar halinde yaşayan insanlar yıkılan eski dünyadan kalan harabelerden eşyalar ve yiyecekler bularak geçimlerini sağlamaktadırlar. Bu topluluklardan birinde yaşayan Agito adında genç ve arkadaşı Cain gizlice kendilerine su almak için yasak olan bölgeye girerler. Orman insanları tarafından yakalandıkları zaman Agito suyunu geri vermek istemez ve kaçmaya çalışır. Kaçarken parlak ve büyük bir makinenin olduğu yasak bir mabede girer. Makine de bir kapsülün içinde donmuş ama hala yaşayan bir kızı bulur. Onu kapsülden çıkarır. Bu kızın adı Tula'dır. Orman ejderhalarının dünyaya saldırdığı zamandan beri kapsülün içinde kalmıştır. Tula'nın babası Doktor Sakura'dır. Doktor Sakura, Dünya'yı yeniden eski haline döndürmek için Isudoko adında bir makine yapmıştır. Bu makineyi açabilecek kişi de kızıdır. Dünya'yı yeniden eski haline döndürmeyi isteyen Shunack adında ki kişi, askerleriyle birlikte Tula'yı aramaya başlarlar.
Yeni dünyada ormanın büyük bir gücü vardır. Ormanın derinliklerinde bir yerde ağaçların gücüyle yaşayan iki kız insanlar istediği takdirde onlara muazzam bir güç vermektedirler. Bu gücü sahip olduklarında saçları bembeyaz olmaktadır. Ve bu güç sayesinde kuvvetleri kat kat artmaktadır. Ama bu gücü tamamen kullanırlarsa vücutları ağaça dönüşmektedir ve bedenleri kaybolmaktadır. Tula, Isudoko projesini harekete geçirmeyi Shunack ile beraber isteyince Agito onu geri döndürmek için bu muazzam güçten yararlanmak için ormana gider. Agito, Tula'yı kurtarmak için oldukça riskli bir maceraya atılmıştır.

Agito
Kararlı, çok enerjik, güler yüzlü, umudunu asla yitirmeyen. Ve ne olursa olsun sevdikleri için savaşan birisidir. Tula'yı bulmadan önce sıradan biri olarak hayatına devam eder. Daha sonra ise ormanların gücünü alarak eski halinden daha farklı bir görünüme kavuşur.

Resim

Tula

Oldukça masum ve çok güzel bir kızdır. Çekingen bir yapısı vardır.

Resim

Resim

Toplam 94 dk.'dır.

Tarih Son Güncelleme: 27/08/2007 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim