Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 20 Ekim 2019 Pazar
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 4.5 puan
Katanagatari
Genel Bilgiler
Adı:
Katanagatari
Yılı:
2010
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
12
Bölüm Süresi:
50 dakika
Bağlantılar:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

Devletlerin birbirleriyle savaştıkları yozlaşmış bir zamanda bir isyan çıkar ve bu isyanı kılıcın kullanılmadığı çok güçlü bir kılıç tekniği olan Kyotouryuu stili sayesinde Yasuri Mutsue isyanı bastırır, ama bununla birlikte iktidara gelen Shogun Yanari'nin onun gücünden korkması sonucunda ailesiyle beraber ıssız bir adaya sürgün edilir. Bu olaydan 20 yıl sonra aileden geriye iki kardeş kalır. Zayıf bir bedene sahip olan ablayla, babasının yeteneğine sahip küçük erkek kardeş Shichika...20 yıldır kimsenin ayak basmadığı bu adaya bir gün, Shogunate ordusunda strateji uzmanı olarak görev yapan Togame adında bir kız gelir. Shichika'nın babasına bir iş teklif edecekken öldüğünü öğrenince oğlu Shichika ile bir anlaşma sağlamaya çalışır. Togame'nin anlattığı efsaneye göre:

Sengoku devrinde yaşayan kılıç ustası Shikizaki Kiki, bin tane kılıç yapmıştır ve bunların hepsini dört bir yana dağıtmıştır. Bu kılıçların içlerinden 12 tanesi ise birbirinden eşsiz kılıçlardı. 988 kılıç bu 12 kılıcı ortaya çıkarabilmek için yapılan denemelerdi sadece. Bu kılıçların 12'sine birden sahip olan kişi kılıçların gücü sayesinde dünyanın hakimi olabilirdi. Yanari Shogun'da bunu gerçekleştirmek ister. Ancak bu kılıçlara sahip olanlar ise bu kılıçlardan vazgeçmek istemeyen usta dövüşçülerdir.

Togame bu görevi Shichika'ya söyledikten sonra Shichika'nın bu 12 kılıcı toplama görevini kabul edebilmesi için ilginç bir neden bulmuştur. Shichika bu görevi kabul edecektir, çünkü Togame'ye aşık olacaktır!

Bölümler:

1 Kanna, the Cutting Sword
2 Namakura, the Decapitation Sword
3 Tsurugi, the Sword of Thousand
4 Hari, the Slender Sword
5 Yoroi, the Rebel Sword
6 Kanazuchi, the Twin Sword
7 Bita, the Evil Sword
8 Kanzashi, the Sword of Precision
9 Nokogiri, the Sword of Kings
10 Hakari, the Sword of Truth
11 Mekki, the Poison Sword
12 Juu, the Flame Sword

Tarih Son Güncelleme: 24/03/2012 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim