Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 12 Aralık 2019 Perşembe
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Kaze no Tani no Nausicaa
Genel Bilgiler
Adı:
Kaze no Tani no Nausicaa
Diğer İsimleri:
Nausicaa of the Valley of the Wind
Yılı:
1984
Türü:
Film
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: Kirika, luna

İnsanlık kendi kibiri yüzünden ekolojik bir felakete sebep olur. Gelişmiş sanayi uygarlığı yok olur ve dünya denizler tarafından örtülür. Fungi ormanına mantarlar tarafından havaya büyük miktarda zehirli ve mikroplu sporlar yayılır.
Nausicaa nazik genç bir prensestir. Nausicaa ekosistemin yıkılmasından sonra mutasyona uğramış dev böceklerle empatik bir ilişki geliştirir. Hantal gemisi tarafından yolculuk yapar. Krallıklar dünyanın geri kalan değerli madenleri yüzünden savaşırken Nausicaa ve müttefikleri dünya barışını geri getirmeye çalışır.

Nausicaa -> Rüzgar Vadisinin seçkin bir prensesidir. Aynı zamanda bir savaşçı ve rüzgarın ustasıdır. Sevgi dolu ve içinde barışçıl bir kalbi olan bu kız en çok da hayvanları seviyordur. Özellikle Ohmalar onun için bir başkadır. Ayrıca Pejite'nin Prensesi olan Rastel'e oldukça da çok benziyordur.

Asbel -> Pejite Vadisinden gelerek Nausicaa ile tanışan bu çocuk Pejite Krallığının seçkin Prensesi Rastel'in ikiz erkek kardeşidir. Amacı aslında kendi krallığına saldıran kargo uçağındaki Tolmekialıları yoketmektir.

Lord Yupa -> Çok iyi bir savaşçı olduğu kadar da bilgili bir insandır. Neredeyse onu tanımayan yoktur. Nausicaa ile aralarında büyük bir samimiyet olduğu kadar saygıda kusur etmeden güzel bir büyükbaba ve torun ilişkisi vardır.

Resim
Resim
Resim
Resim

Tarih Son Güncelleme: 01/06/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (2)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 2 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

penthesileya
penthesileya:
 
 
bugün trt çocukta rastladım her cumartesi pazar anime çıkıyor o trt çocukta:D şahsen ben çok sevdim Nausicaa'yı çok sevdim aynı benim gibi hayvanları ve doğayı sevip ona zarar vermeden onu çözmeye çalışan bir kız :D
14 Aralık 2008 Pazar
sonya
sonya:
 
 
geçen sene ankarada japon çizgi film günleri yapılmıştı,bu vesileyle seyredebilme imkanı buldum,harikaydı:)
16 Mart 2008 Pazar
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim