Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 23 Ocak 2020 Perşembe
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 4.0 puan
Last Exile
Genel Bilgiler
Adı:
Last Exile
Yılı:
2003
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
26
Kategoriler:
Tanıtım

Hazırlayanlar: fawn, Kirika, luna

Claus Valca 15 yaşında bir Van-ship pilotudur, arkadaşı Lavie ile birlikte Norkia şehrinde gökyüzü kuryeliği yapmaktadır. "Grand Stream" adında ki büyük bir akıntıyı geçmek istemektedirler. Gökyüzü kuryeliği yaparken, Minagis'in Disith hızlıları ile Anatoray arasında savaş çıkmıştır. Claus ve Lavie kuryelik yaparken bir kurye gemisinin düştüğünü görürler ve içindeki pilot kuryenin teslim edilmesi gerektiğini söyler onlarda kabul eder ama kurye Alvis Hamilton adında ki 11 yaşındaki bir kızdır. Silvana gemisine götürülmesi gerekiyordur, ayrıca hayatları tehlikededir. Kızı öldürmek isteyen çok güçlü bir robot gemi peşlerinden gelmektedir. Bu gemiden kaçarak Silvana gemisine giderler. Savaş arasında kalan Claus ve Lavie gemiler arasındaki kuryeliği yapmaya başlarlar.

Karakterler

Claus Valca

Resim

15 yaşındaki Vanship pilotudur. Hayali "Grand Stream" adlı büyük akıntıyı Lavie ile birlikte geçmektir. Sessiz, sakin ve sorumluluğunu bilen tam bir beyefendidir.


Lavie Head

Resim

Claus Valca'nın araştırmacısı ve mekanikçisidir ve aynı zamanda birlikte yaşadığı en iyi arkadaşıdır. Lavie son derece cesur ve zeki biridir fakat bazen karışmak istemediği işler yüzünden biraz korkaklık yapar ama Claus'u asla yalnız bırakmaz.


Alvis Hamilton

Resim

Hamilton ailesinin kızıdır ve gizemli Exile için bir anahtardır. Kendisi peşinde olan şeyin farkındadır ve en sevdiği kişi ölen Gita adlı kişidir ama Claus ve Lavie'yi tanıdıktan sonra onları ailesi gibi benimsemiştir. Sessiz, sevgiye ve korunmaya ihtiyacı olan tatlı, akıllı bir kızdır.


Alex Row;

Resim

Silvana'nın kaptanıdır. Alvis'in hayatını kurtaran ve Claus ve Lavie'den kızı alıp çekip giden bir kişidir. Sessiz, sakin ve kendinden emin bir kişiliği vardır. Claus ve Lavie'nin katılımı ile onlara bir süreliğine gemide misafir eder.


Tatiana Wisla

Resim

Anatoray'ın gururlu ve asil tek çocuğudur ve Silvana'nın en iyi gökgemi pilotudur. Kendisi son derece ciddi ve sorumluluğunu iyi bilen genç bir kızdır. Korkusuz ve cesurdur. Ayrıca Claus'a karşı da biraz sempatiklik hissetmiştir, çünkü çocukluğunu hatırlatıyordur.

Sophia Forrester

Kendisi Silvana'da görevlidir. 19 yaşındadır. Alex'i uzun zamandan beri tanımaktadır. Ayrıca Alex'e karşı bir şeyler hissetmektedir.

Alistia Agrew

17 yaşındadır. Tatiana'nın rotacısıdır. Alex'in liderliği altında ona da Silvana'da görev verilmiştir. O da Tatiana gibi güçlü bir kişiliğe sahiptir ve Tatiana'nın güvenilir arkadaşıdır.

Dio Erakurea

Kendisi çok garip bir çocuktur. Korkusuz ve bir o kadar da şakacıdır. Clause'a Immelmann diye seslenmektedir. Maestro Delphine Eraclea'ın erkek kardeşidir.


Bölüm Başlıkları:

1. First Move
2. Luft Vanship
3. Transpose
4. Zugzwang
5. Positional Play
6. Arbiter Attack
7. Interesting Claus
8. Takeback
9. Calculate Alex
10. Swindle
11. Develop
12. Discovered Attack
13. Isolated Pawn
14. Etude Lavie
15. Fairy Chess
16. Breakthrough
17. Making Material
18. Promotion Sophia
19. Sicilian Defence
20. Grand Stream
21. Rook Dio
22. Queen Delphine
23. Castling Lucciola
24. Sealed Move
25. Quiet Move
26. Resign

Tarih Son Güncelleme: 24/07/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (3)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 4 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

SasuKee
SasuKee:
 
 
bu anime sanki diğer animelere göre biraz amatör gibi kalıo yada çizgifim gibi ama yinede doğruyu sölemk gerekirse süper bi anime
23 Kasım 2011 Çarşamba
hyoma
hyoma:
 
 
fena değil
10 Ocak 2009 Cumartesi
klaus
klaus:
 
 
gerçekten mütiş bir anime
05 Temmuz 2008 Cumartesi
samet
samet:
 
 
müthiş bir anime şu anda mtvde gösterimde
23 Haziran 2008 Pazartesi
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim