Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 17 Ağustos 2019 Cumartesi
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

1603 senesinde başa geçen Edo Hükümeti, 19. yy sonlarına doğru hükümetin içerisindeki tutarsızlıklar nedeniyle bozulmaya başlamıştı. Yeni bir döneme geçiş başlamıştı. Bu dönemde salgınlık hastalık yüzünden ölen bir çok insanın içinde sağ kalmayı başaran ama hastalık yüzünden gözlerini kaybeden Nitaroh'un hayatı anlatılmaktadır.

Nitaroh babası ile birlikte yaşamaktadır. Annesi, Nitaroh genç yaştayken bir hastalık yüzünden ölmüştür. Babası sandalcılıkla geçimlerini sağlamaktadır. Bir gün bir kız topuyla oynarken elinden kaçar top ve küçük bir kanala düşer. Nitaroh bunu görür ve kanala atlayarak topu yakalayıp kıza verir. Kız da ona teşekkür olarak bir deniz kabuğu yarısı verir. O gün Nitaroh babasıyla eve dönerken rahatsızlanır ve bunun sonucunda kör olur. Aradan 3 yıl geçer, bu zaman içerisinde flüt çalmaya başlar. Bir gün bir Komusoh (Zen Keşisi)'un Shakuhachi çaldığını işitir ve o da bu işi yapmak istediğini söyler. Bir zaman sonra ise Goze olarak çalışan bir kadının çaldığı Shamisen'in müziğini beğenir ve bunu çalarak bunda ustalaşmak istediğine karar verir. Nitaroh eskiden annesinin çaldığı Shamisen çalgısını alarak, Goze olan Bayan Tamana'dan ders almaya başlar. Bu sırada Tamana'nın kızı Yuki, küçükken Nitaroh'a deniz kabuğunun yarısını veren küçük kızdır. Tamana ve kızı Yuki kasabadan ayrıldıktan sonra Nitaroh eğitimine devam eder. Bir gün babası kaçaklar tarafından zorla fırtınalı bir günde nehirde sal sürmeye zorlanır. Fırtınaya daha fazla dayamayan sandal devrilir ve iki kaçak ve Nitaroh'un babası ölür. Hayatta tek başına kalan Nitaroh geçimini Shamisen çalarak devam ettirmeye çalışır. Bu sırada ona, en yakın arkadaşı olan Tomekichi ve kasaba sakinleri destek olur. Nitaroh, Shamisen çalgıcılığının en iyisini yapmak ve Bosama olabilmek için zor bir eğitimden geçmek için uzun yollar kat eder. Bu sırada onu desteklemeyen ve sevmeyen Todoza müzisyenler cemiyeti ona bu yolda zorluklar çıkarır.


Nitaroh

Çalgı aletlerine ve onların çıkardıkları seslere karşı çok duyarlıdır ve onları çok sever. Kendi halinde kimseye karışmayan ve sinirlenmeyen bir karakterdir. Daha çok uysal ve söz dinleyen biridir. İstediklerini yapmak için ise eliden geleni yapmaktadır.

Resim


Yuki

Sevecen bir kızdır ve yardımseverdir. Annesi gibi Goze olmak yerine bir terzi olarak çalışmak istemektedir.

Resim


Tomekichi

Nitaroh'un çocukluk arkadaşıdır ve her zaman ona destek olmuştur. Enerjik bir yapısı vardır. Sözünü esirgemez. Babası gibi bir sandalcı olmayı ister.

Resim


Bayan Tamana

Yuki'nin annesidir. Sakin ve anlayışlı bir yapısı vardır. Shamiseni oldukça yürekten çalmaktadır. Nitaroh le tanışmasından bir kaç yıl sonra seyahati sırasında ölür.

Resim


Edo Hükümeti = Tokyo'nun önceki adıdır.

Komusoh = Sürekli seyahat eden ve bağış için müzik yapan zen keşişleridir.

Shakuhachi = 55 cm. uzunluğunda bir flüttür.

Goze = Seyahat ederek heryeri dolaşan, kör kadın şair ve müzisyenlerdir.

Shamisen = Shamisen sadece üç teli olan gitara benzer bir çalgıdır.

Bosama = Çince "Boh-sama" dan gelmektedir. Bosama, Shamisen'i çok iyi çalabilen kör erkeklere verilen addır.

Todoza = Kör müzisyenlerin dinsel amaçlarla toplandığı bir cemiyet.Toplam 100 dakikadır.

Tarih Son Güncelleme: 30/08/2007 Güncelleme Son Değişiklikler (2)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim