Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 15 Ekim 2019 Salı
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Shounen Onmyouji
Genel Bilgiler
Adı:
Shounen Onmyouji
Yılı:
2006
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
26
Bölüm Süresi:
24 dakika
Tanıtım

Hazırlayanlar: Moonlight

Abe no Masahiro müthiş onmyouji Abe no Seimei'nin torunudur,Onun öğretileirnden geçmiştir. Masahiro altıncı hissini ve ruhları görme yeteneğini kaybetmiştir. çünkü büyükbabası onun altıncı hissini ve yeteneğini emniyette olması için mühürlemiştir. Masahiroya klavuzluk yapan ve onun en iyi onmyouji olması için yardım eden en iyi arkadaşı Mokkun adında bir hayvanı vardır.Mokkun aslında çok güçlü bir hayvandır ve Masahiro'nun zayıflığı ona bazı şeyleri açıklamasına nedne olmuştur ve Masahiro onun gerçek yüzünü anlamıştır. Diğer shikigami Seimei'nin varisi hakkında yavaş yavaş bilgi edinmeye başlar. Bununla beraber Çindeki Fujiwara kabilesinin prensesini korumak için söz vermiştir. Çinden gelen yaratıkları durdurup savaşması gerekmektedir.
Karakterler;
Resim
Masahiro Abe
Bir onmyouji olmak için uğraşır. Mokkun ile tanıştıktan sonra ailesinin yolundan gitmeye karar verir. Etrafında gizemli olayları çözmeye başlar. Youkai ve insanlara cana yakın ve kibardır. Buna rağmen kimi zaman kendini beğenmiş ve beceriksizdir. Ama Semiei'ye göre o başarılı olabilecek tek kişidir. Herkesin ona "Semiei'nin torunu" diye çağırmasından nefret eder.
Resim
Guren/Touda/Mokkun
Masahiro tarafından adı konulan mokkun Touda (kedi/köpek biçimli) formunda bir hayvandır.Guren adını Semiei'ye vermiştir. ama gerçek ismi Touda'dır. Seimei'ye hizmet eden 12 Shikigamiden biridir.Zamanının çoğunu Masahiro ile geçirir.Masahiro'nun hayatını çoğu kez kurtarmıştır.Bazı sebebler yüzünden geçmişte Semiei'yi öldürmeye çalışmıştır.Bu nednele diğer shikigamiler ona güvenmez. Guren'nin tanrılardan birini çağırıdığı söyle Masahiro'ya söyler fakat o bundan korkmaz ve semiei'nin halefi olmak için uğraşmaktadır.

Resim
Abe no Seimei/Seimei Abe (young&old)
Japon tarihinin en iyi Onmyouji'si ve Masahiro'nun Büyükbabasıdır. Onun yönetiminin altında 12 tane shikigamisi vardır. ruhunu daha genç formuna transfer edebilir.Ama bu bedeni savunmasız olur.Masahiro'nun yolculuğunda ona yardım etmek için ona katılır. Masahiro ona "Old raccoon" der buna Semiei'yi çok kızar.

Youka: Japon kültüründe canavar veya cin demektir.
Onmyoji; Yin/Yang ustalarıdır. Eski Japonya'da sivilleri korumak için Onmyo'ya bağlı devlet memurlarıdır. Onmyo-ji, sihir de ve kehanette uzmanlardır. Kötü ruhlardan insanları ve şehri korurlar. En ünlü onmyojiler Kamo no Yasunori ve Abe no Seimei (921-1005) .Semiei öldükten sonra Kyoto da ona ev inşa etmiştir.

ilk bölümü izlmek için tıklayın.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim


Bölüm Başlıkları;

1.That Boy is Seimei`s Successor
2.The Imperial Palace in Flames at Twilight
3.Listen to the Voice Afraid of the Dark
4.Find the Foreign Shadow
5.Repel the Raging Mysterious Occurrences
6.Grab the Sign Emerging from the Darkness
7.A Woman`s Desires Roped in From Beyond
8.Stop the Resentment that Echoes Through Kifune
9.Crush the Curse of Darkness!
10.A Voice in Response to a Faint Wish
11.Hold the Symbol of the Vow Close to Heart
12.Penetrate the Mirror Cage
13.The Catastrophic Song Brought by the Whirlwind


Tarih Son Güncelleme: 22/02/2007
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim