Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 05 Aralık 2019 Perşembe
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 5.0 puan
Sonic X
Genel Bilgiler
Adı:
Sonic X
Yılı:
2003
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
78
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: ünlem

Sonic Adventure oyun serisinin kahramanı Kirpi Sonic'e dayandırılarak yapılmış bir animedir. Sonic-X in Yapımcısı Kevin Sonic'tir.

Sonic ve arkadaşları Eggman ile savaşırken bir patlama olur ve Chris'in gezegeni olan Dünya'ya düşerler. Sonic Chris'in evinin önündeki havuza düşer. Bir sorun vardır. Sonic yüzme bilmez. Chris neden ıslandığını soranlara havuza bir kedinin düştüğünü onu kurtardığını söyler. Sonic'in varlığından bahsederse onu incelemeye alacaklarını tahmin etmiştir ve Chris'in hiç arkadaşı yoktur. Sonic onun tek dostudur ve onuda kaybetmek istemez. Ancak Sonic bir an önce eve dönmek istemektedir. Bu nedenle sırayla arkadaşlarını toplar. Ancak eve dönebilmeleri için kaos zümrütlerini toplamaları gerekmektedir. Chris'in büyük babası (Dr. Chuck) ve Tails'in birlikte yaptıkları makine için yüksek enerji gerekmektedir. Bu nedenle Kaos zümrütlerini toplamaya başlarlar. Ancak Dr. Eggman'de bu zümrütleri ele geçirmek istemektedir. Bu nedenle aralarında amansız bir mücadele başlar. Sonic bütün kaos zümrütlerini toplar ve eve döner. Chris bu duruma çok üzülse de elinden hiçbir şey gelmez.


Karakterler

Sonic

Sonic maceracı bir ruha sahiptir ve arkadaşlarını çok sever. Onları korumak için elinden geleni yapar. Pozitif bir ruha sahiptir. Chris onu kurtardığından beri en yakın arkadaşıdır. Sonic'in özel gücü çok hızlı koşabilmesidir. Ancak Sonic yüzemediğinden dolayı sudan korkmaktadır.


Tails

Grubun mekanikeridir. Dr. Chuk ile çok iyi anlaşmaktadır. Onun mekanik hakkındaki bilgisi Tails'ı hayrete düşürür. Ve onda büyük bir hayranlık uyandırır. Tails, Sonic ile Tails'ın uçağı bozulup Sonic'in bulunduğu adaya düşünce tanışır. Başlarda Sonic'i dünyada boğulmaktan kurtardığı için hem Chris'e minnettardır hem de Sonic'in onu daha çok sevdiğini düşündüğü için Chris'e ters davranmaktadır. Ancak zaman içinde Sonic ile hala çok iyi arkadaş olduklarını anlar.

Chris

Anne ve babası ünlü insanlar oldukları için Chris'e vakit ayıramamaktadır. Chris bu yüzden bütün vaktini büyükbabasıyla geçirmektedir. Ta ki Sonic'i kurtarana kadar. Chris'in Sonic ve arkadaşları gelene kadar hiç arkadaşı yoktur bu yüzden onları çok sever.

Cream ve Chao

Çok nazik ve kibar olmakla birlikte Amy'nin en sadık dostudur. Ancak en iyi arkadaşı sanal bebeği Chao'dur. Chao'sunu iyi eğiten Cream, Chao'sunu savaşmak için eğitmiştir.

Amy
Resim

Sonic'e çok aşıktır ve onun için her şeyi yapar. Özel gücü balyozudur. Dr. Eggman Sonic'i ne zaman köşeye kıstırsa Amy deliye döner ve Sonic'i kurtarır.

Dr. Chuck

Chris'in büyük babası ve bir mekanik dahisidir.

Knuckles

Ne kadar Sonic'i sevmiyormuş gibi davransa da ileri ki bölümlerde Sonic'in takımında yer alıyor. Özel gücü yumruklarıdır.

Dr. Eggman

Sonic'in baş düşmanıdır. Kaos zümrütlerini toplamaktadır. Ancak Sonic her seferinde ondan hızlı davrandığı için Sonic'i yok etmek başlıca hedefidir.


Nesneler

Kaos zümrütleri

Büyük güç kaynaklarıdır. Dr. Eggman ve Sonic bunları toplamaya çalışır.

Tarih Son Güncelleme: 05/07/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 1 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

Kuronuma Sawako
Kuronuma Sawako:
 
 
bu bi aralar jetixte oynuyordu
03 Eylül 2008 Çarşamba
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim