Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 21 Kasım 2019 Perşembe
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Suisei no Gargantia
Genel Bilgiler
Adı:
Suisei no Gargantia
Diğer İsimleri:
Gargantia on the Verdurous Planet
Yılı:
2013
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
13
Bölüm Süresi:
24 dakika
Kategoriler:
Bağlantılar:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

Galaksinin uzak köşelerinden birinde uzak bir gelecekte insanoğlu yaşamını teknolojisini geliştirerek sürdürmeye devam etmiştir. İnsanoğlu, İnsan Galaktik İttifak adıyla Hideous adlı düşmana karşı uzun süren bir savaş vermekteydi. Bu savaşta yer alan genç Teğmen Ledo ve kullandığı insansı mobil robotu Chamber ile birlikte savaştan geri çekilirken uzay zaman boşluğu içinde kaybolurlar.

Altı aydan sonra yapay uyumasından uyanan Ledo, kendini insanoğlunun ilk varolduğu, ama buzullar altında sanılan Dünya gezegeninde bulur. Buzul çağını gerçekten yaşayan gezegen zamanla buzulların erimesi sayesinde sular altında kalmıştır. Uzaya çıkanlar dışında yeryüzünde kalan insanoğlu ise dev bir su kütlesinden ibaret olan dünyada gemilerin üzerinde filolar kurarak ve suyun altından eski kullanılabilecekleri çıkararak yaşamaya devam etmişlerdir.

Ledo, Gargantia adlı bir filoda bulunmaktadır ve bu gezegenle ilgili bilgileri de Amy adında ki bir kız sayesinde öğrenir. Ledo yaşamı boyunca savaş dışında hiçbir şey bilmemektedir. Amy sayesinde hayatta barış, huzur gibi kavramların olduğunu da öğrenmeye başlar.

Tarih Son Güncelleme: 23/12/2013 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim