Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 23 Ocak 2020 Perşembe
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 5.0 puan
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Genel Bilgiler
Adı:
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Diğer İsimleri:
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Yılı:
2006
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
14
Kategoriler:
Tanıtım

Hazırlayanlar: AqUa-hime, mgrkanna

The Melancholy of Haruhi Suzumiya Haruhi Suzumiya'nın lise yaşamını ve onun garip hareketlerine yakalanan Kyo hakkındadır.Haruhi hikaye'nin ana karakteri olurken hikaye, Haruhi'nin sınıf arkadaşlarının biri olan Kyon'un bakış açısından söylenir.

Kyon, uzaylılarla ilgili düşüncelerini, fantazilerini vs. lise'ye geldiğinde artık bırakmıştır ve şimdi sıradan bir lise öğrencisidir.Haruhi Suzumiya adlı eksantrik bir kızla konuşmayı seçtiği zaman istemeden, onu gerçeküstü durumlara sürükleyen olaylar ortaya çıkar.İlk önce onunla konuşmayı denediği zaman Haruhi'nin cevapları hep "Sus", "Aptal"! "Sessiz ol"! oluyordu.Yine de günlerin geçtiği gibi Kyon onunla konuşmayı başaran ilk kişi olur.

Haruhi, Onu ilgilendiren bir grup arıyordur ama okuldaki katıldığı her kulüpten memnuniyetsiz kalıyordur.Kyon, kazara Haruhi'ye kendisinin bir kulübünü yaratması için ilham verir.Haruhi böylece SOS Brigade adında kendi kulübünü kurar ve üye arayışlarına başlar.

KARAKTERLER:
Sugita Tomokazu

Hikayenin baş karakteri.Sos klübünün ilk üyesidir.onun ailesi bir baba küçük bir kız kardeş ve kyon dan oluşur.o kız kardeşine annelik yapar.gerçek ismi bilinmez herkes ona kyon diye hitap eder.kyon kişilik olarak çok merhametli ve saygılıdır ve haruhi nin (istemedende olsa) dostudur, takımın ikinci başkanıdır.o uzaydan gelen varlıklara eskiden inanmaktadır ama artık bunları bırakmıştır, haruhi sayesinde tekrar kendini bu işlerin içinde bulur. Bazen kibirli görünebilir ama aslında çok naziktir.

Suzumiya Haruhi
Sos klübünün başkanıdır.Kyon'u istediği gibi yönetir.parlak bir öğrenci ve çok çekici olmasına rağmen, dünya dışı varlıklara olan inancı onu kibirli yapar.kimseyle konuşmaz ancak kyon sayesinde bir klüp kurarak dış dünyaya açılır. Haruhi nin bir çeşit süper gücü vardır ancak o bundan haberdar değildir. Öyle zannediliyor ki 3 yıl önce olan bir olay onun bu güce sahip olmasını sağlamıştır.

Nagato Yuki
Edebiyat odasının bir üyesiydi ancak kendinden başka kimse olmadığından Haruhiye kendi odasını vermiş ve sos kulubüne katılmıştır. Çoğu zaman kitap okur ve fazla konuşmaz. Yuki aslında haruhi yi korumak/yönlendirmek için yaratılmıştır. Başlarda çok suskun biridir ama gün gittikçe normalleşir ve insani duyguları yaşamaya başlar,gerçek hayatla temas kurar. bir uzaylı olduğu için üstün güçlere sahiptir.

Asahina Mikuru

Oldukça sevimli,çekici ve çocuksu olduğundan dolayı Haruhi tarafından kendi grubundan kaçırılıp sos klubu maskotu olmaya zorlanan ikinci yıl öğrencisi. Çoğunlukla kendi istemesede Haruhi'nin o taviz vermezliğine boyun eğip onun bütün dediklerini yapar. (ki buna tavşan kız kostümü giyip okulun önünde duyuru dağıtmak da dahil!) Arasıra klüp üyelerine çay ve birkaç kurabiye ikram eder.. Hikayede Haruhi'nin uzay-zaman gücü ile yakından ilgilidir. biz yaşını hiç öğrenemesek de kyon a karşı bir ilgisi olduğunu biliyoruz..

Koizumi Itsuki

Esrarengiz bir kişidir ve sos takımının gönüllü üyesidir.Transfer öğrencisidir ama nerden geldiği bilinmemektedir. bir esper olarak üstün güçleri vardır ve bunları Haruhi'nin gücünün engellemek için kurulan bir grubun üyesidir. Itsuki neredeyse her zaman gülümser. Satranç oynamayı ve kart oynamayı çok sevmesine rağmen çok beceriksizdir. Kendine özgü çok gizemli bir havası vardır.

Asakura Ryouko
onu ilk başta zeki çekici bir birinci sınıf öğrencisi olarak tanısak da öğreniyoruz ki o aslında Nagato Yuki'nin türünden bir ''canlı'' (yani sanırız!) ve Yuki ye yardımcı olmak için gönderilmiş... Haruhi'nin Kyon'a duygusal bir bağla bağlanmış olduğunu anladığında Kyon'u öldürmeyi dener hem de sırf haruhi nin gücünün etkilerini görebilmek için..onun yaşamı nagato tarafından sonlandırılır. Diğer öğrenciler ise onu kanada ya transfer edildiğini zanneder.Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim


Bölüm listesi:
1. Mikuru Asahina's Adventure Episode 00
2. The Melancholy of Haruhi Suzumiya I
3. The Melancholy of Haruhi Suzumiya II
4. The Boredom of Haruhi Suzumiya
5. The Melancholy of Haruhi Suzumiya III
6. Remote Island Syndrome (Part 1)
7. Mysterique Sign
8. Remote Island Syndrome (Part 2)
9. Someday In The Rain
10. The Melancholy of Haruhi Suzumiya IV
11. The Day Of Sagittarius
12. Live Alive
13. The Melancholy of Haruhi Suzumiya V
14. The Melancholy of Haruhi Suzumiya VI

Tarih Son Güncelleme: 05/12/2007 Güncelleme Son Değişiklikler (3)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 7 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

Benedictus Caalum Flavius
Benedictus Caalum Flavius:
 
 
28 Haziran 2018 Perşembe
DramaCon
DramaCon:
 
 
Ben de daha yeni baaşadım çoğu animenin konu aldığı ünlü bir anime ^.^
20 Temmuz 2011 Çarşamba
hsener
hsener:
 
 
nerDen buLdunuz siz peqii????
08 Ağustos 2010 Pazar
epuka
epuka:
 
 
Bayılıyorum ''The Melancholy of Haruhi Suzumiya''ya..haruhi biraz dengesiz bi kişilik ve ayrıcada uzaylı..XD hakikaten konser verdiği bölümlerdeki şarkıları çok güzeldi ...;)
27 Şubat 2009 Cuma
gothic girl
gothic girl:
 
 
aa!yazdığım yorum neden 1 sayfa kaplıyor yaww?
09 Ağustos 2008 Cumartesi
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim