Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 18 Şubat 2020 Salı
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 2.3 puan
Akira Kurosawa's Dreams
Genel Bilgiler
Adı:
Akira Kurosawa's Dreams
Diğer İsimleri:
I Saw a Dream Like This, Such Dreams I Have Dreamed, Yume
Yılı:
1990
Türü:
Film
Kategoriler:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: rei

Orjinal adı Yume olan bu film, ünlü yönetmen Akira Kurosawa'nın son dönem filmlerindendir. Bu filmde, kendi gördüğü rüyaların birkaçından esinlenerek her biri için kısa öyküler oluşturmuştur.

Filmde Bahsedilen Rüyalar[/b
]
1 Sunshine Through The Rain

Japonya'da bir inanışa göre, güneş yağmur yağarken bile parlıyorsa eğer, o gün Kitsune'ler evleniyordur. Kitsuneler evlenirken izlenmekten hoşlanmazlar. Yahut bir gün bir çocuk onları evlilikleri sırasında görmüştür.

2 The Peach Orchard

Bir çocuğun, ailesinin Sakuraları kesmesini önleme çabaları.

3 The Blizzard

Birkaç dağcının, üç gün boyunca sürmüş olan kar fırtınası sırasında yaşadıklarını anlatan bölümdür. Kar yavaşça onları yanına almak istemekte, onlara rüyalar göstermektedir.

4 The Tunnel

Savaştan dönen bir teğmen, çölü şehre bağlayan bir tünelin sonuna gelmiştir. Ancak duyduğu sesler yüzünden ilerlemez. Önce kimin geldiğini anlamaz, çünkü gelen kişinin teni buz mavisi, yüzü ifadesizdir. Ancak gelen kişi bir asker gibi ona selam durmuş, biraz beklemesini, dahasının olduğunu söylemiştir. Teğmen bekler, ve arkasından bir ordunun geldiğini görür. Ordunun tamamı kendi askerlerinden oluşmaktadır, hepsi ölüdür, ancak hiçbiri bunun farkında değildir.

5 Crows

Bir sanat okulu öğrencisi, sergilerindeki resimlerde dolaşarak Van Gogh'u bulmaya ve ondan ders almaya çalışır.

6 Mount Fuji in Red

Nükleer bombanın patlatılmasının ardından, Japonya'da kurtulabilen sadece beş kişi kalmıştır. Bunlardan ikisi çocuk, biri kadın, ikisi erkektir. Ancak nükleer bombadan kurtulmaları yaşayacakları anlamına gelmemektedir, çünkü bombanın etkisi, radyasyon ve yaydığı gazlar onları zaten öldürecektir.

7 The Weeping Demon

Bir adam, dağda bir şeyler ararken, karşısına insana hem benzemeyen hem de çok benzeyen bir varlık çıkar. Kendisini iblis olarak tanımlayan bu varlık, ne var ki ona zarar vermez. Önceden insan olan bu iblis, kendisini bu hale getiren şeyi adama göstermek ister.

8 Village of the Watermills

Genç bir adam, kendisini garip bir şekilde barışçıl, sessiz, huzurlu bir köyde bulur. Ne olduğunu pek anlayamamıştır, değirmenin yanında bir şeylerle uğraşan adamın yanına gider ve burasının nasıl böyle huzur dolu olduğunu sorar. Adam da ona, kasabasının sırrını anlatır.

Tarih Son Güncelleme: 29/11/2009 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim