Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 05 Nisan 2020 Pazar
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Dororo
Genel Bilgiler
Adı:
Dororo
Yılı:
2007
Türü:
Film
Bağlantılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: akain, Kirika

Hyakkimaru'nun babası bir savaşta yenik düşmüş ve güç için şeytanların olduğu kutsal olarak kilitlenmiş bir yere girmiştir. Orada türlü işgenceler çekmiş 48 heykele sorular sorar. Konuşan bir fare yanına geldiği sırada onu ortadan ikiye keser. Kestiği halde hala konuşmaya devam eder. "Senin çocuğun.." der sadece ve Hyakkimaru'nun babası izin verir. İlk oğlunun "48 parçasını istediğiniz gibi paylaşın ve bana güç verin." der. Hyakkimaru'nun hikayesi o günden sonra başlar. Doğduktan sonra ne gözü, kulağı, burnu, eli, ayağı hiç bir şeyi yoktur.

Bir büyücü alır ve ona tıbbi olarak mükemmel bir vucüt yapar ve ona dövüşmeyi öğretir. Ama şeytanlar onu yanlız bırakmaz. Büyücü ölürken her şeyi itiraf eder. Vücudunun şeytanlar tarafından alındığını ve her birini sol eliyle yok ettiğinde Hyakkimaru'ya geri döneceğini söyler. Hyakkimaru böylece şeytanları avlamaya başlar. Tabii Dororo olarak kendi ismini çalan bir hırsız kızla karşılaşana dek. Ama bu hırsız zamanla Hyakkimaru'ya sadık kalmaya başlayacaktır. Hyakkimaru ve Dororo'nun hikayeside bu şeytan öldürmelerden biriyle başlar ve devam eden sürükleyici, duygusal ve komedi olan bir film karşımıza çıkmaktadır.


Hyakkimaru

Vücudu 48 parçaya bölünmüştür. Şeytanları öldürerek vücudunu geri almaya çalışır. Kötü düşünmeyen, cesur ve Dororo'ya zamanla bağlanan yakışıklı karakterimizdir. İki kolundada keskin kılıçlar vardır. Sol kolundaki kılıçta bir yazıt vardır. Bu koluyla şeytanları öldürmesi gerekmektedir.


Dororo

Yaramaz bir hırsızdır. Yerinde duramaz. Aslında Dororo ismini bile anlamını sormadan Hyakkimaru'dan çalmıştır. Her zaman yüksek sesle ve bağırarak konuşur. Çok agrasiftir. Ağzı bozuktur. Ama zamanla Hyakkimaru'ya sadık olmaya başlayacaktır.

Tarih Son Güncelleme: 26/03/2009 Güncelleme Son Değişiklikler (2)
Oyuncular
Hiçbir oyuncu bilgisi bulunmuyor.
 
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 1 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

akain
akain:
 
 
Bu tanıtım yanlış olmuş. Aslında süper bir film izlemenizi tavsiye ederim. Ben 2. bölümünü aramakla uğraşıyorum şu sıralar :D bulan varsa süper olur aslında xD
26 Mart 2009 Perşembe
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim