Blue Drop: Tenshi-tachi no Gikyoku
Diğer İsimleri: Blue Drop
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Yapımcılar: Asahi Production, BeSTACK

1995 yılında Kamikakushi adasında 800 insan bir gecede kaybolmuştur. Sadece basit bir kız hafızasını kaybetmiş olarak bulunur ve kaybolmalar hakkında hiç bir şey hatırlamaz.
4 yıl sonra Mari adındaki bu kız bir kız yatakhanesi olan Kaihou Gakuen Okulu'na, büyükannesini geride bırakarak gelir. Burada Hagino adında ki bir kızla tanışır. Bu kız okulda bir idoldür ve okul konseyinde ki görevlerini kusursuzca yapmaktadır. Gerçekte bu kız dünya'yı istila etmeden önce keşif için gönderilen bir yabancıdır. Kamikakushi adasındaki olayda 200 mürettebatı olan blue savaş gemisi ile ada sakinleri birbirlerini öldürmüştü ve Blue gemisinin kaptanı Hagino'idi. Blue zarar gördü ve Hagino gemiyi sakladı. O günden sonra Hagino insan toplumuna karışarak keşfine devam etti.
Hagino okul yaşamında diğer öğrencilerle kavga ederken, Mari onun kabuğundan dışarı çekmeye başlar ve Dünya'daki misyonu hakkında şüphelere sahip olur.

Karakterler:

Hagino Senkouji:Okulda ki ikinci yılıdır. Kaihou Akademisi'nde ki "Ouka"sınfındadır. Mükemmel bir öğrencidir ve bir sporcudur. Çok popüler bir öğrencidir. Hiçbir duygusunu asla göstermez. Kendisiyle ilgili bir sırrı vardır. Bu sır Aura'nın sırrıdır.

Mari Wakatake:

5 yıl önce, Kamikaku Adası'nda bir kaza geçirir. Hem ailesini hem de hafızasını kaybeder. Zengin olan büyükannesi Mari'yi yanına alır. Büyükannesi Mari için her zaman endişelenir. Okulunu değiştirir ve böylece okula gitmedi, öğretmenleri ders vermek için evine gelirdi. Daha sonra büyükannesi Mari'yi kızların gittiği Kaihou Akademisi'ne kaydeder.Bölüm Başlıkları

1.Hydrangea
2.Lavandula
3.Datura
4.Dahliapinnat ( Dahliapinnat )
5.Garden Verbena ( Garden verbena )
6.Campanula ( Campanula )

Önceki
Önceki Konu:
Hatenkou Yuugi
Sonraki
Sonraki Konu:
Shion no Oh

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: