Les Miserables: Shoujo Cossette
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi

19. yy.ın başlarında Fransa'da yalnız bir anne olmak zordur. Annesiyle yolculuk eden Cosette ile birlikte iş ve kalacak bir yer aramaktadırlar ancak her zaman uzaklaşmak zorunda kalacakları için bir türlü uygun yer bulamamışlardır çünkü iş verenler yalnız anneleri kiralamaktadırlar. Annesi biraz para kazanmak için ona bakılacağı umutlarıyla Cosette'i bir aileye teslim ederek kendisi de işe girerek geçimlerini sağlamaya çalışırlar. Bu süre zarfında birgün Fantine (Cosette'in annesi) hastalanıp ölmek üzeredir ve o zamanlarda başka bir kimlikle yeni bir hayatı olan kürek mahkumu Jean Valjan'nın başkanlığında bir şehir ile Fantine'in başkana "kızımı oradan alın ve ona sahip çıkarak iyi bir hayat bahşedin" diyerek vasiyetini bildirir. Ancak peşinde en iyi dedektif olan Javer adlı adam da vardır. Buna rağmen Valjan, Cosette'i her ihtimale karşı alıp büyütmek için kendi hayatını riske sokar.

Böylelikle Valjan ve Cosette dede ve torun olarak yaşamlarını sürdürmeye başlamıştır ve Cosette de genç kız olup Marius adlı kişi ile tanışarak ona aşık olmuştur ki......


Cosette

Sessiz, anlayışlı, etrafında ne olup bittiğini pek merak etmeyen ama bir sır gibi sakladığı Valjan'ın hayat hikayesini hatırlamasa da herşeyi bilen birisidir ve kimse ile bu durumu paylaşmayı sevmeyen bir yapısı vardır çünkü Valjan'ın onu yalnız bırakmasını istemiyordur.


Jean Valjan

Kendinden emin, Cosette ile hep seyahat edip Javer'den kaçarak bu durumu torunu gibi seven kıza lanse etmeden hayatına devam eden ve en önemlisi artık insanlara yardım ederek içindeki pişmanlığı bir nebze hafifletmeye çalışan bir kürek mahkumudur. Cosette ile son derece samimi ve onu herşeyden daha fazla koruyarak mutlu olmasını isteyen kişidir.


Javer

Zeki, mantıklı düşünerek suçluları bulabilen en yetenekli dedektiflerdendir. Hayatını kürek mahkumu olan Valjan'ı bulmak için adayan tek kişidir. Birçok sebepten dolayı Valjan'ın bazı kimliklerini emin olmasa da bir şekilde bulmuştur ama ondan biraz daha fazla zeki olan Valjan olunca bu imkansızlaşmıştır.Bölüm Listesi:

1. Fantine And Cosette
2. Jean Valjean's Secret
3. A New Friend, Chouchou
4. Mother's Letter
5. Javert's Suspicions
6. Cosette's Birthday
7. Lost Eponine
8. Mama's Skirt
9. Thenardier's Malice
10. Perplexed Madeleine
11. Simplice's Lie
12. Lonely Cosette
13. Jean Valjean and Cosette
14. Their Journey
15. Bonding of Two
16. The Gorbeau House in Paris
17. Approaching Javert
18. Forgotten Reunion
19. ---
20. Monastic Life
21. Cosette and Marius
22. Individual Journeys
23. Under the Parisian Sky
24. The Luxembourgian Encounter
25. Thoughts which do not Reach
26. Chance Encounters in Paris
27. The Suddenly-Appearing Girl
28. Procured Letter
29. Thenardier's Trap
30. The Coin Left Behind
31. ---
32. Remains of the Day
33. ---
34. The Children Inside a Phenomenon
35. Patron-Minette's Breakout
36. ---
37. Marius's Miscalculations
38. Cosette and Eponine
39. June 5th 1832
40. Night of Revolution
41. Sleepless Love
42. Marius's Letter
43. Gavroche's Wish
44. To the Light of the Future
45. The Sewers of Paris
46. Javert's Justice
47. Heart's Bond
48. Cosette and Marius
49. My Mother
50. Eternal Ring
51. The Truth Revealed
52. The Silver Candlestick

Önceki
Önceki Konu:
Baribari Densetsu
Sonraki
Sonraki Konu:
Genshiken OVA

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: