Lupin Sansei
Diğer İsimleri: Lupin the Third TV
Yılı: 1971
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 23
Yapımcılar: Key, Monkey Punch, Tokyo Movie

Arsene Lupin III, dünyanın en büyük hırsızlarından biri sayılan Arsene Lupin'in erkek torunudur. Lupin tüm zamanın en büyük hırsızlığını yapmak istemektedir ama yaptığı işlerin hepsinde mutlaka bir aksilik çıkmaktadır. Lupin'a bu işinde keskin nişancı Daisuke Jigeni'yle kılıç ustası Goemon Ishikawa XIII eşlik eder. Lupin hırsızlıktan hırsızlığa koşarken çok sevdiği Fujiko'yu asla unutmaz. Fujiko'ya deliler gibi aşıktır. Fujiko ise ona işine gelmedikçe yüz vermez. Çoğu zaman Lupin'un işlerini Fujiko bozar. Çünkü Lupin, Fujiko'ya ne kadar düşkünse Fujiko'da paraya bir o kadar düşkündür. Lupin'un en büyük sorunlarından biri ise müfettiş Koichi Zenigata'dır. Zenigata Lupin'u artık saplantılık derecesinde kafaya takmıştır fakat ne yaparsa yapsın Lupin'un zekasına karşı koyamamaktadır.

Arsene Lupin

Çok zeki, komik ve bir o kadar da beceriklidir. Maske yapımında ve anahtarsız kelepçe çıkarmada uzmandır. Gördüğü bir kadını en ince hatlarına kadar hatırlar ve unutmaz. Çok çapkındır. Dünya'nın en büyük hırsızlığını yapmak istemektedir. Fujiko için delirir. Jigen ve Goemon hayatta sahip olduğu tek dostlarıdır.

Daisuke Jigen

Çok iyi silah kullanır. Hedefi saptırdığı çok nadir görülür. Başından asla çıkarmadığı bi şapkası vardır. Takım elbise giymeyi sever. Lupin'a hırsızlıklarında yardım eder. Ayrıca Lupin'un ortağıdır.


Goemon Ishikawa

Goemon çok iyi bir kılıç ustasıdır. Gelenek görenek ve dinine bağlıdır. O da aynen Jigen gibi Lupin'a yardım eder. Lupin'un sayılı arkadaşlarındandır.

Fujiko Mine

Çok güzeldir. Paraya çok düşkündür. Hatta para için Lupin'un tüm stratejilerini ezberleyip ona tuzaklar bile kurar. Lupin'a pek yüz vermez o genellikle genç, yakışıklı ve bol parası olan erkeklerden hoşlanır. En büyük hayali çok zengin olup para dolu bir küvette banyo yapmaktır.

Dedektif Zenigata

İşini iyi yapan bir dedektiftir. Lupin'u yakalamak için nerdeyse tüm yolları denemiştir. Başarısızlıklarla sonuçlanan işlerin ardından hırslanıp Lupin'u saplantı haline getirmiştir. İstemeden de olsa aslında hal ve haraketleri çok komiktir.

Bölüm Başlıkları

1.Lupin is Burning
2.The Man They Call a Magician
3.Farewell My Beloved Witch
4.One Chance for a Prison Break
5.Introducing Goemon the 13th
6.Danger of a Rainy Afternoon
7.A Wolf is a Wolf
8.Everyone Meets Again, the Trump Plan
9.An Assassin Sings the Blues
10.Target the Counterfeit Money Maker
11.When the Seventh Bridge Falls
12.Who`s the Last one to Laugh
13.Beware the Time Machine!
14.The Emerald`s Secret
15.Let`s Catch Lupin and Go to Europe
16.Operation Jewel Snatch
17.Lupin Caught in a Trap
18.Keep an Eye on the Beauty Contest
19.Which of the Third Generation Will Win?
20.Catch the Phony Lupin!
21.Rescue the Tomboy!
22.The First Move Wins Computer Operation!
23.The Great Gold Showdown!

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: