Mirai Shounen Conan - Anime Manga Türkiye
Mirai Shounen Conan
Diğer İsimleri: Future Boy Conan
Yılı: 1978
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Nippon Animation

Temmuz 2008, Dünya bir nükleer silah ile yokolma tehlikesi geçirmiştir. Artık verimli tarlalar, bitkiler yokolup yerine ovalar ve hemen hemen hiçbirşey bırakmamıştır ardında. Bu savaş alanından yıllar sonra Conan adlı bir çocuk bir ada da doğmuş ve oldukça güçlü ve hızlıdır. Birgün balık havlamaya giderken kıyıda martıların biryere toplandığını görünce merak eder ve aralarında bir kızın baygın yattığını görür ve ona bakmak için de yaklaşır. Böylelikle kız ile bu şekilde tanışıp kızın adının Lana olduğunu öğrenir. Fakat Lana'yı birileri yakalamak ister ama neden ve niçin? Bu sürede Conan, Lana'ya onu koruyacağına ve hep yanında kalacağına söz verir. İşte burada ikisi arasındaki aşk ve dostluk sevgisi pekişirken yolculukları sırasında Jimsy adlı bir çocukla tanışarak onuda yanlarına alarak maceralarına devam ederler.

Conan
Oldukça güçlü, hızlı ve koruyucu bir yapısı vardır. Normal insanların yapamayacağı kadar hızlı koşar, kendinden kat be kat ağır olan taşı kaldırabilecek kadar güçlü, dayanıklı, Lana ile aralarında gittikçe daha büyük bir sevgi oluşan ve her fırsatta bunu belli eden bir yapısı vardır. Genelde insanlara yardım etmeyi ve hiç yılmayan azimli kararlılığı hep Lana'nın hayatını kurtarmıştır.

Lana
Duygusal ve Telepati gücü ile büyükbabası ile temasa geçebilen tek kişidir. Daha çok kendisine daha yakın biri ile telepati gücünü kullanarak zihin yolu ile konuşabilmektedir. Büyükbabasından sonra ikinci ve son olarak konuşabildiği tek kişi Conan olur ve bunun onların arasında aşk olduğunu tahmin eder fakat Conan'a bunu söylemez ama ikisi de birbirlerine o kadar bağlıdır ki ister söylesinler ister söylemesinler ikisi içinde farketmez.

Jimsy
Conan'ın biraz tersidir. Saf ve kötülük bilmeyen fakat hayvanlara fazlasıyla önem veren birisidir ki bunu her fırsatta gösterir. Conan ile ilk karşılaştığında onunla yarışır ve ikisi de birbirlerinin aynı hareketleri yaparak kimin daha hızlı ve güçlü olduğunu ispatlamaya çalışır fakat başaramaz. Bunun için Conan ile arkadaş olup onun yandaşı ve en iyi dostu olmaya karar verir.

Önceki
Önceki Konu:
Green Legend Ran

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu