Mnemosyne
Diğer İsimleri: Mnemosyne - Mnemosyne no Musume-tachi
Yılı: 2008
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 6
Yapımcılar: GENCO, XEBEC

Mnemosyne

Rin, sıradan biri görünmekten çok seri cinayetleri araştıran bir dedektif konumundadır ve asistanı Mimi ile birlikte bu olayların üzerine giderek insanlığa yardım ediyorlardır fakat gizli ve özel olarak.

Resimler hazırlık aşamasında

Sihirli Ağaç

Dünyada uzun zaman önce yaşamaya başlayıp bazı dişi ve erkeklerin bedenine çeşitli özellikler sağlayan tuhaf ve gizemli bir canlıdır. Nereden geldiği ve neden dünyada olduğu bilinmiyordur.


Ölümsüzlük Meyvesi

Bedenlere girerek dişilere ölümsüzlük erkeklere de Melek olma özelliğini bahseden gizemli bir şeydir.


Melek

Sadece erkeklerin olabileceği ve farklı olarak süper güçlere sahip olarak hayatları kısalıp bu kaderlerine razı olmak zorundadırlar. Ancak düşmanları olan ölümsüzleri yiyerek yok edebilen canlılardır.


Apos

Gizemli ve hakkında pek birşey bilinmeyen bir varlıktır. Ancak Rin'i gözlemleyen birisidir.


Apos'un sağ kolu

Apos tarafından Rin'i öldürmek için görevlendirilen bir kadındır.


Ölümsüzler

Dişilere ölümsüzlük bahsedip ölmelerine mani olan Ölümsüzlük Meyvesi sayesinde hayatta kalmayı başarabilen yegane kişilerdir ve en büyük düşmanları ise Melek'lerdir. Meleklere karşı en zayıf noktaları fiziksel olarak cinsel arzu hissetmeleridir.


Rin

Ölümsüzlük meyvesinden tadan ve hiç bir süreçle ölemeyen bir Ölümsüzdür. Sessiz, zeki ve görevini en iyi şekilde yapan bir kişidir. Mimi ile uzun zamandır beraber olduklarından kendisi için Mimi çok önemlidir ama Mimi'nin bütün davranışlarını normal gözü ile bakarak umursamaz fakat ona çok değer verir.


Mimi

Rin gibi kendisi de ölümsüzdür. Fakat Rin gibi macera ve tehlike dolu görevleri yapmaktan çok onun asistanlığını yaparak geçinmeyi tercih eder. Aynı zamanda Rin ve Mimi hayatları boyunca birlikte olduklarından ve çok şey paylaştıklarından ötürü de aralarında büyük bir sevgi bağı vardır.


Maeno

Rin ve Mimi'nin arasına tesadüfen bir karşılaşma sonucu giren ve kendisi hakkındaki gerçek bilgileri aldıktan sonra onlarla birlikte yaşamaya devam etme kararı verir. Aslında kendisi bir insandan çok bir klondur. Bu gerçek ile yaşamayı Rin sayesinde göğüs germesi gerektiğini anlar.

Önceki
Önceki Konu:
Zombie-Loan

Yapılan Yorumlar

KüRe
KüRe12 Eylül 2008

idare eder.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu