AIKa R-16: Virgin Mission
Yılı: 2007
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 3
Yapımcılar: Studio Fantasia

Lise öğrencisi olan Aika Sumeragai keskin zekası ve atletik vücudu ile sınıfını C sınıfı cankurtaran olarak bitirir ve kendisine C sınıfı cankurtaran lisansı verilir. 16 yaşında olmasına rağmen çocuk gibi davranmaktadır. Aika nın sahip olduğu lisans afişlere konur. Arkadaşı ve aynı zamanda hazine avcılığı kulubü başkanı olan Eri Shingai, Aika'dan bir ricada bulunur. Aika, Eri nin teklifini memnuniyetle kabul eder ve Eri'nin özel yatına davet edilir. Davetinin sebebi olan ve esrarlı kız olarak bilinen Karen hakkında birçok şey öğrenir. O gece Aika lise kızları tarafından saldırıya uğrar ve Karen tarafından kurtarılır. Peki Karen'in sakladığı sır nedir?

Aika SumeragiAiki'nin ailesi daha küçük yaştayken Aika üzerinde insan vücudunu geliştirmekle ilgili deneyler yapmışlardır. Ancak bu deneyler esnasında çok büyük bir deprem olmuş, Aika haricinde herkes ölmüştür. Ve o zaman bir cankurtaran tarafından kurtarılmıştır, Aido Gozo. Gozo onu ellerine almış ve yetiştirmiştir.
Gelecek yıllarda Aiki'a Gozo'ya işinde yardım etmiş ve şimdi de C sınıfı bir cankurtaran olarak eğitim almaktadır. Her zaman okula geç kalır. Her nasılsa davranışları Gozo'nun kız kardeşi olan Aido Rion'a çok benzemektedir. Makinaları çok sever.

Eri ShingaiAika'nın sınıfının (1-A)sınıf başkanı ve kurucusudur, okulun hazine avcıları kulubünün başkanı. Eri her zaman gizem fanatiğidir ve gerçekten zengin bir aileden gelmektedir.
Aika'nın C sınıfı lisansa sahip olduğunu bilmektedir. Karen'in gizemiyle ilgili soruşturmada Aika'dan yardım ister.

Karen MinaminoSilik ve çok seyrek olarak deneyimlerinde yüzünü gösterir, çok gerekli olduğu zamanlarda konuşur. Eri'nin araştırmasında Karen'in geçmiş hikayesi bilinmemektedir.
Karenin sol göğsünde bir kelebek işareti vardır. Bu işaret büyütüldüğünde cümleyi çözmek için bir şifre oluşturmakta "gerçeğin kapısı kelebek uykusunda açılmış olacak" ve grubun nerde olduğunu gösteren bir harita koordinatıdır.

Gozo AidaDepremde Aika'yı kurtaran bir cankurtarandır, onu büyütmüş ve cankurtaranlık yolunda geliştirmiştir.

Önceki
Önceki Konu:
Nanako SOS
Sonraki
Sonraki Konu:
Hitohira

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: