Battle Angel Alita - Anime Manga Türkiye
Battle Angel Alita
Diğer İsimleri: Gunnm
Yılı: 1991
Cilt Sayısı: 9
Mangaka: Yukito Kishiro
Yayınlayan: Shueisha

Daisuke, harabede gezerken parçalanmış fakat sadece kafasının sağlam durduğu bir robot bulur ve buna vücut bulmak için geceleri suç işleyen makineleri avlayarak yapmaktadır. Robotun adını da Alita ismini koymuştur. Birgün gece yarası Daisuke'yi takip eder ve onun gibi bir savaşçı olmak ister. İlk önceleri Daisuke buna karşı çıksa da sonunda razı gelmiştir. Ancak Makaku adında biri Alita'yı parçalar ve Daisuke de yaralanır ancak Daisuke istemeyek de olsa Alita'ya olağanüstü bir vücudu verir ve Alita bu vücut sayesinde artık kötülerin korkulu rüyası, iyilerin dostu olmaya hazırdır.

Makaku, intikam istemektedir ve Alita da bunu kabul etmiştir ve aralarında kaçınılmaz bir dövüş başlamıştır. Acaba bu dövüş ne ile sonuçlanacaktır?
Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika20 Ocak 2010

Angel yazdığımda google arama motoruna hep Alita'nın resmi çıkardı. Hep es geçerdim ama bir gün "hadi bakalım okuyayım" der demez okumamla hayran olmam bir oldu. Bu sezonunu TR olarak okumamı sağlayan Ozman arkadaşıma çok teşekkür ederim. Gerçekten mükemmel bir manga idi. Şiddetle tavsiye ederim size.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: