Binbou Shimai Monogatari
Diğer İsimleri: Poor Sisters Story
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 10
Yapımcılar: avex group, Frontier Works, Mu, Toei, Toei Advertising, Toei Animation, Toei Animation Music, TV Asahi, TV Asahi Music

Kyo ve Asu Yamada, kardeşlerdir. Kyo, 15 yaşındadır. Asu ise 9 yaşındadır. Kız kardeşlerin annesi vefat etmiştir. Babaları ise kumar oynamaktan borca girer ve çareyi kaçmakta bulur. Kyo ve Asu zor koşullara rağmen birlikte mutsuzluğu yenmeği kararlaştırırlar. Geçimlerini sağlamak için çalışmaları gerekmektedir. Yaşları küçüktür; fakat bir kaç yıl önce yasa sistemi değişmişti. Kyo sabah erkenden kalkıp gazete dağıtıcılığı yapıyor. Asu ise evin işlerine bakıyordu. Ayrıca, romancı Saegusa-san ve sevecen komşuları, kız kardeşlerin yanındadırlar. Yaşamın zorlu yollarında kız kardeşler birbirlerine sahip oldukları için mutludurlar.

Aşadaki resimde: Asu (uzun saçlı) - Kyou (kısa saçlı)

Kyou: Ev işlerinde beceriksiz fakat çalışma olunca son derece başarılıdır. Kendisi para kazanmak için sabahları gazete satıp okula gitmekte derleri de çok iyidir ve herkese yardım etmeye çalışmaktadır. Kardeşini korur ve ona çok bağlıdır ve her zaman güler yüzlü ve hayatın zor koşullarına rağmen kardeşi ile mutlu olmaya söz vermiştir.

Asu: Ablasının sabahları işe gidip okuldan dönene kadar ev ve yemek işlerini sırtlanmıştır ki pek beceklidir. Ablasını son derece benimsemekte ve tek korkusu da yalnız kalmaktadır. Oldukça zeki ve kibar hatta herkese dersler konusunda yardım etmektedir. Herkes onun zeki ve becerikli olduğu söyleyip durur.


Bölümler:

01) A Yukata, Fireworks And Candy Apples Day
02) A Day with the Owner, His Sickness, and the Watermelon
03) A Day of Carrots, Lies, and the Rich Sisters
04) A Day of Perfurme, Asu, and Open House
05) A Day of the Apartment, Sakura Trees, and Moving
06) A Day of Loneliness, Ginko and Onee-sama
07) A Day of Jealousy, Chocolates and Valentine
08) A Day of Guitars, Dreams and a Music Teacher
09) A Day of Emotions, Uneasiness and Cell Phones
10) A Day of Colds, Promises and Mother

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika27 Aralık 2007

İlk izlediğimde sıradan ve vakit kaybı olduğunu düşündüğüm ama izledikçe kendisine bağlandığım kadar Kyou ve Asu'nun birbirlerine olan kardeş bağının aslında çok büyük olup her zaman mutlu olacak birşeylerin olduğunu insana anımsatan güzel ve izlenmesi gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. Eğer içinizde yalnız kalma korkusu ya da ablanıza vayahut kardeşinize öfkeleniyorsanız işte bu anime size kardeş sevgisinin aslında herşeyden daha fazla önemli olduğunu anlatacağını umuyorum. İyi Seyirler.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu