Dragon Ball
Yılı: 1986
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 153
Yapımcılar: Toei, Toei Animation

Bulma gizemli ejder toplarını aramak için yola çıkar. Bu topları toplayan kişi çıkan ejderhadan istediğini dileyecektir. Bulma'nında istediği bir erkek arkadaştır. yolda Son Goku adında küçük bir çocukla karşılaşır bu çocuk oldukça kuvvetlidir ayrıca saf biridir bir kuyruğu vardır bu kuyruk çekildiğinde dev bir maymuna döner, ama kendisi bir şey hatırlamaz maymun hali dedesinide öldürmüştür ama kendisi olduğunu bilmez, bulma ile beraber ejder toplarını ararlar.

Karakterler

Goku:Bir maymun kuyruğuna sahip,garip bir çocuktur.Çok güçlü ve dövüş sanatlarını öğrenme çabasındadır.Ejder toplarından birine sahiptir.Bulma ile beraber diğer ejder toplarını aramaya koyulurlar.

Bulma:Mavi saçlı sevimli bir kızdır.Ejder toplarını aramak için bir alet icat etmiştir.Dünyanın en yakışıklı erkeğini dilemektedir.

Oolong:Kendisi bir domuzdur.Bazı sapık yanları vardır.Hatta ilk sezonda dilek ejderhasından kadın külodu istemiştir.

Yamcha:Goku ve arkadaşlarını takip edip ejder toplarını ele geçirmek istemektedir.Güzel kızlardan çok utanan bir yapısı vardır.İlerleyen bölümlerde Bulma ya aşık olur.

Kame Sennin:Goku nun hocasıdır.Kendisi denizin tam ortasındaki küçük bir adada yaşamaktadır.Sırtında genellikle bir kaplumbağa ev taşır.Çok usta bir dövüşçü olmasının yanı sıra genç kızlara karşı da oldukça düşkündür.

Puar:Yamcha nın can dostudur.Bir tür sincaba benzer.Gökyüzünde uçabilir.

Pilaf:7 ejder topunu da ele geçirmek isteyen imparatordur.
Önceki
Önceki Konu:
Pokemon
Sonraki
Sonraki Konu:
Dragon Ball GT

Yapılan Yorumlar

dbzfan
dbzfan10 Mart 2008

Yukarıdaki tanıtım yazısı biraz yanlış biraz da "spoiler" denilen türden olmuş. Değiştirmek istemedigim icin sadece yorum yazarak durumu bildirmek isterim. Goku kuyrugu cekildigi zaman degil, kuyruklu oldugu ve dolunay a baktigi zaman dev bir maymuna donusmektedir. Ayrica Goku'nun bilmeden buyukbabasini oldurdugu bilgisi burada tanitimdan ziyade "spoiler" olmus. keske yazilmasaydi. Cunku izleyiciler bunu ancak ilerleyen bolumlerde ogrenekecekler. Dbzfan (http://www.myagora.net/dbz)

sonsuz
sonsuz16 Mayıs 2009

neden izleme sansımız yok ıllakı satın mı almalıyız anlamadım kı

ofosman
ofosman17 Ocak 2011

kısacası temel olarak muten roşi yaslı bir sapıktır ve benim favorim aynı zamanda gonkunun hocası bulma yol arkadaşı ve fantezileri olan biri krilinse gokuyla beraber egitim gören en yakın arkadaşıdır

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: