Goong
Yılı: 2002
Cilt Sayısı: 15
Bölüm Sayısı: 15
Mangaka: PARK So Hee
Yayınlayan: Seoul Cultural

Kralın ani ölümüyle birlikte kraliyetin halkın gözünde azalan ününün yeniden artması için Veliaht Prens Lee Shin'in derhal görkemli bir düğünle evlenmesi kararlaştırılır. Peki, düşünülen gelin kimdir? Aynı özel sanat okulunda okuyan dik başlı, sakar ve bir o kadar da tatlı olan Shin Chae-kyung'dir. Chae-kyung büyükbabası ile prensin büyükbabası zamanında çok yakın arkadaştırlar ve bir gün torunlarının birbirleriyle evlenmeleri için evlilik sözü verirler ve bu söz üzerine birbirlerine yüzük verirler.
Öte yandan kraliyet ailesinin bir prensi daha vardır ve kralın öldüğünü ve yapılacak olan düğünü duyduktan sonra prens ve annesi göz önüne çıkar. on dört yıl boyunca İngiltere'de annesiyle birlikte yaşayan Lee Yul, Lee Shin'in kuzenidir. Chae-kyung ve Yul arkadaş olarak birbirleriyle iyi anlaşmaya başlarlar. Ta ki Yul, Chae-kyung'un saf ve iyimser duygularına kapılana kadar. Aynı şekilde Shin ve Chae-kyung arasında da bazı duygular gelişiyordur, ancak Shin'in ailevi sorunları yetiştiriliş tarzına yansımış ve bunun yüzünden duygularını açıkca söylemek ona oldukça zor gelir.
İki genç daha okul çağında bir evlilikle başlarına zor bir yük almaktan öte kraliyet ailesinin sorumluluğu ile baş etmek zorunda kalacaklardır ve bunda en çok fedakârlığı yapmakta Chae-kyung'un üzerine düşüyordur.
Ya peki kraliyet ailesinin geçmişindeki sırlar? Hâlâ gün yüzüne çıkmamış olaylar ve aşklarla birlikte Chae-kyung, Shin ve Yul'u zor günler bekliyordur.

Önceki
Önceki Konu:
Kagen no Tsuki
Sonraki
Sonraki Konu:
Nine Puzzle

Yapılan Yorumlar

daisy
daisy07 Aralık 2007

mükemmel bir manga okurken gerçekten hem güldüm hemde ağladım diyebilirim

Koreli_Sümeyye
Koreli_Sümeyye18 Eylül 2008

_-_Saranghapanida Korea_-_

kriminoloska
kriminoloska01 Mayıs 2012

Ben Goong'un dizisini izledim mangasını okumayı istiyorum ve bulabilirsem okuduğum ilk manga olacak lütfen yardım edin nereden bulabilirim!! :)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: