Kaitou Saint Tail
Diğer İsimleri: Saint Tail
Yılı: 1995
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 43
Yapımcılar: Tokyo MovieKaitou St. Tail, küçük sihirbaz Meimi Haneoka ve Daiki Asuka'nın yaşadıklarını anlatan komik ve eğlenceli bir animedir.

Meimi Haneoka, sihirbaz olan Haneoka ailesinin küçük kızıdır. Meimi'ye normal olarak bakınca küçük bir kızdan farksız görünsede aslında geceleri yaşadıkları şehrin küçük Sihirbaz Hırsızı'na dönüşerek insanların çalınan eşyalarını bulup onlara geri getirmekle görevlidir. Meimi'ye bu görevinde okullarında rahibelik eğitimi alan çocukluk arkadaşı Seira yardım etmektedir. Seria'nın yardımıyla eşyaları çalınan veya kaybolan insanlardan haber alan Meimi St.Tail olarak eşyaları bulup sahiplerine getirir. Bu arada da Meimi'lerin sınıfında Daiki Asuka adında bir çocuk vardır. Bir polis oğlu olan Daiki başlarda St. Tail yakalama görevinde babasının yanında giderek ertesi gün için gazetede çıkacak haberler için St. Tail hakkında fotoğraflar çekmekle görevliyken daha sonra Emniyet Şefi tarafından St.Tail yani S madalyası alarak resmen St. Tail yakalama operasyonuna katılır ve St. Tail'i yakalamaya çalışır. Meimi her yapacağı soygundan önce Daiki'ye bir not kartı atarak soygun yapacağı yeri ve zamanı bildirerek yaptığı soygunlarda biraz eğlence yaratmayı tercih eder. Daiki her gelen not kartıyla St. Tail için çok özel yakalama planları kursada küçük sihirbaz her seferinde elinden kaçmayı başarır, buna rağmen Daiki St. Tail'i yakalama hırsından asla vazgeçmemektedir.
Meimi çok sakin ve sessiz bir okul öğrencisi olmasına rağmen sınıf arkadaşı olan Daiki Asuka'nın her gün St. Tail hakkında yazdığı hırsız haberlerine asla katlanamaz ve her sabah okulda tartışma çıkar. Ama bu tartışmaların hepsi eğlenceli bir serinin başlamasına sebep olur...


KARAKTERLER:


Meimi Haneoka/Saint Tail:Eski bir sihirbaz ailesinin 12 yaşındaki küçük kızları olan Meimi çok sevecen cana yakın bir o kadar da güzel ve tatlı bir ilkokul öğrencisidir. Meimi normal olarak diğer çocuklardan farksız görünsede aslında onu diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği vardır. Meimi geceleri bir hırsız olan St. Tail adında gizemli bir kıza dönüşür.
Meimi'nin St. Tail'a dönüşmesindeki amacı aslında hırsızlık yapmak değildir tam aksine hırsızların insanlardan çaldıkları eşyaları onlardan çalarak gerçek sahiplerine geri getirmektir. Meimi bu görevini yaparken ona en çok yardımcı olan çocukluk arkadaşı Seira'dır. Seira, Meimi'ye eşyaları kaybolan ve çalınan insanları bildirerek St. Tail'in işlerini kolaylaştırır. Meimi her gece St. Tail'e dönüştüğünde eşyaları çalarken biraz daha eğlenceli olsun diye her görevini polise bildirerek olayları eğlenceli ve zevkli bir hale getirir, fakat Polis Şefi tarafından St. Tail'i yakalamakla görevlendirilen aynı sınıfta okudukları Daiki Asuka adındaki arkadaşı tarafından sürekli bir tuzakla karşılaşır. Arkadaşının ona kurduğu bu tuzaklar ilk sezonun eğlencesi olurken St.Tail'in geçmişi de 2. sezonda Meimi ve Daiki için bir azap olacaktır.Daiki Asuka:St.Tail'i yakalamakla görevli olan polis şefinin oğlu Meimi'ninde sınıf arkadaşı olan Daiki Asuka, normalde çok kibar ve nazik bir çocuktur, fakat iş St.Tail'e gelince her şey değişir... Normalde Daiki'nin tek istediği St. Tail'in kimliğini öğrenmek ve yaptığı hırsızlıkların sebebini bilmektir, ama bu o kadar kolay bir iş değildir. Çünkü polis her seferinde St. Tail'i elinden kaçırır ve bu yüzden kimse kim olduğunu bilmiyordur. Daiki başlarda sadece babasının yanında operasyonlara katılıp ertesi gün ki gazeteye çıkacak haber için St. Tail'in güzel bir fotoğrafını çekmekle görevli iken birden bire Emniyet Şefi tarafından S Madalyası denen bir rütbe alır ve St. Tail'i yakalama operasyonlarına katılır.


Seira MimoriSeira, Meimi'nin en iyi yardımcısı ve sınıf arkadaşıdır. Meimi, Seria sayesinde eşyaları çalınan veya kayıbolan insanlardan haber alıp onlara yardım edebilmektedir. Meimi'lerin sınıfının en sessiz ve sakin kızlarından olan Seira'nın tek isteği vardır o da ilerde iyi bir rahibe olabilmektir ve bunun için Meimi'lerin okulunda rahibelik eğitimi almaktadır. Seria'nın rahibelik eğitimi alıyor olması Meimi içinde St. Tail içinde çok önemlidir, çünkü eşyaları çalınan veya kaybolan insanlar Seria'nın bulunduğu kiliseye gelerek eşyalarının bulunması için dua ederler ve bu sayede St. Tail eşyaları kayıp kişilerden haberdar olabilir.


Bölüm Karesi:Bölümler:

1. Toujou! Cute na Oodorobou!? Anatano Heart Nusumimasu.
2. Sutekina Rival! Asuka Jr.
3. Meimi no Koibito ha Harinezumi!?
4. Wedding Veil ha Dai Karai
5. Shiawase Densetsu!? Tokeidai no Oosoudou
6. Kyouteki Arawaru! Tenkousei Rina
7. Namida! Namida no Hatsu Rendezvous!?
8. Pinch! Otoshimono ni Goyoujin
9. Contest Kaijou ha Daikonran!
10. Kokuhaku.. Shichatta!?
11. Scoop Shashin de Gakuinsai Daisoudou
12. Gyouten! Dai Tokage no Santa!?
13. Shinpi! Rosa Oujo no Kagami
14. Ai to Namida no Platform
15. Houseki Dorobou wo Oe! Meiken Little
16. Chuuka no Tetsujin wo Nusume!
17. Valentine no Heart Dorobou!?
18. Sawaruto Kiken! Choudenryuu no Wana
19. Suisei Daisekkin! Chikyuu Saigo no Yoru!?
20. Maboroshi no Kaichou no Tamago wo Torimodose!
21. Omoide no Harmonica wo Nusume!
22. UFO Arawareru!? Machi ha Oosawagi!
23. Nise Yokokujou!? Himitsu no Kousui no Wana
24. Yurusenai! Ie wo Kowasu Warumono tachi
25. Kyouteki! Elite Onnakeiji to Taiketsu
26. Meimi ga Daifugou no Musuko to Kon'yaku!?
27. Bishoujo Idol wo Sukue
28. Shichou no Inbou! Hakuchou wo Nusume (zenpen)
29. Shichou no Inbou! Hakuchou wo Nusume (kouhen)
30. Shoutai ga Bareru! Meimi Kiki Ippatsu
31. Tsuki no Houseki wo Nusume!
32. Joshi Marathon Senshu no Kutsu wo Nusume
33. Shoujo Kenshi no Negai! Meitou wo Nusume
34. Thoroughbred wo Torimodose!
35. Koufuku no Ki wo Torimodose!
36. Shizen no Takara Utsukushii Kichou wo Mamore!
37. Maboroshi no Meiga! Kaette Kita Onna Tantei
38. Bakushou! Dotabara Tanteidan Daikatsuyaku
39. Shiroi Iruka wo Umi he Kaese!
40. Haha no Himitsu! Onna Kaitou no Fukushuu
41. Kyouteki!? Kawaii Akuma no Wana!
42. Haha no Kataki! Rosemary no Inbou
43. Saigo no Tatakai! Asuka wo Sukue

Önceki
Önceki Konu:
Elf no Wakaokusama
Sonraki
Sonraki Konu:
Akazukin Chacha

Yapılan Yorumlar

rena
rena23 Nisan 2008

tek kelimeyle çok şekerler.....ay yicem şimdi onlarıııı :D:D:D:D.....................Rena Ryuuguu.

gothic girl
gothic girl29 Ağustos 2008

bu anime kkj nin benzeri.bi kaç farkıı var tabi...

Sevimli Hırsız
Sevimli Hırsız30 Ağustos 2008

O.O yanlış yaklaışım ben KKJ Fanıyımdır ama dikkat edersen KKJ-1999 yapımı St.Tail-1995 yapımı=)

KüRe
KüRe12 Eylül 2008

güzel bi anime tavsiye ederim.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: