Katanagatari
Yılı: 2010
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Bölüm Süresi: 50 dakika
Yapımcılar: WHITE FOX

Devletlerin birbirleriyle savaştıkları yozlaşmış bir zamanda bir isyan çıkar ve bu isyanı kılıcın kullanılmadığı çok güçlü bir kılıç tekniği olan Kyotouryuu stili sayesinde Yasuri Mutsue isyanı bastırır, ama bununla birlikte iktidara gelen Shogun Yanari'nin onun gücünden korkması sonucunda ailesiyle beraber ıssız bir adaya sürgün edilir. Bu olaydan 20 yıl sonra aileden geriye iki kardeş kalır. Zayıf bir bedene sahip olan ablayla, babasının yeteneğine sahip küçük erkek kardeş Shichika...20 yıldır kimsenin ayak basmadığı bu adaya bir gün, Shogunate ordusunda strateji uzmanı olarak görev yapan Togame adında bir kız gelir. Shichika'nın babasına bir iş teklif edecekken öldüğünü öğrenince oğlu Shichika ile bir anlaşma sağlamaya çalışır. Togame'nin anlattığı efsaneye göre:

Sengoku devrinde yaşayan kılıç ustası Shikizaki Kiki, bin tane kılıç yapmıştır ve bunların hepsini dört bir yana dağıtmıştır. Bu kılıçların içlerinden 12 tanesi ise birbirinden eşsiz kılıçlardı. 988 kılıç bu 12 kılıcı ortaya çıkarabilmek için yapılan denemelerdi sadece. Bu kılıçların 12'sine birden sahip olan kişi kılıçların gücü sayesinde dünyanın hakimi olabilirdi. Yanari Shogun'da bunu gerçekleştirmek ister. Ancak bu kılıçlara sahip olanlar ise bu kılıçlardan vazgeçmek istemeyen usta dövüşçülerdir.

Togame bu görevi Shichika'ya söyledikten sonra Shichika'nın bu 12 kılıcı toplama görevini kabul edebilmesi için ilginç bir neden bulmuştur. Shichika bu görevi kabul edecektir, çünkü Togame'ye aşık olacaktır!

Bölümler:

1 Kanna, the Cutting Sword
2 Namakura, the Decapitation Sword
3 Tsurugi, the Sword of Thousand
4 Hari, the Slender Sword
5 Yoroi, the Rebel Sword
6 Kanazuchi, the Twin Sword
7 Bita, the Evil Sword
8 Kanzashi, the Sword of Precision
9 Nokogiri, the Sword of Kings
10 Hakari, the Sword of Truth
11 Mekki, the Poison Sword
12 Juu, the Flame Sword

Önceki
Önceki Konu:
Sad Love Story
Sonraki
Sonraki Konu:
Deadman Wonderland

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: