Koutetsu Tenshi Kurumi Encore
Diğer İsimleri: Steel Angel Kurumi Encore
Yılı: 2000
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 4
Yapımcılar: OLM, Pony Canyon

4 bölüm Çelik Melekleri'nin hikayelerini anlatır. Saki bir film aktristi olur. Karinka, Kamihito ile kör bir talihi devam ettirir. Kurumi ise geleneksel bir japon kadını olmak için sanat yapmaya başlar. 3 meleğin şimdi ki görevi ise Nakahito'nun kalbini bir yarışmada kazanmaktır.

Kurumi:Dr. Ayanokouji tarafından yaratılır. İlk bölümde Nakahito'nun öpücüğüyle uyanır. Nakahito'ya aşık olur ve ona her zaman güvenir. Nakahito onu "efendi"diye çağırır. Kurumi her zaman kızkardeşlerinin gücü ile korunur. Mark II'nin kalbine sahiptir. Acemi bir melektir. Melekleri her zaman "kızkardeşlerim"diye çağırır. Kurumi pembe saçlıdır ve mavi bir hizmetçi kıyafeti giyer. Genellikle Saki ile yıkanmayı sever. Bu bölümlerde Kurumi biseksüel olarak görünür, fakat Nakahito'yu seviyordur.

Saki:Dr. Ayanokouji tarafından yaratılır. Saki, Dr. Amagi ile Dr. Brandow'a yardım eder. Mark II'nin kalbine sahiptir. Bir nedenden dolayı Saki ile Kurumi dövüşürler, fakat Nakahito için dövüşmezler. Kısa bir zaman içinde olsa Saki bu dövüşü kazandığını zanneder. Kurumi, Saki'yi öperek melek kalbini geri getirir. Saki artık Kurumi'ye güvenmeye başlar. Saki, Kurumi'ye aşık olur, fakat Kurumi, Saki'yi "kızkardeşim"diye çağırarak bütün hayalleri suya düşer. Sonra, Karinka ile Saki birbirleriyle dövüşür ve Saki bu dövüşü kazanır. Sonra Kurumi hastalanır, Saki onu iyileştirir. Saki bu olaylardan sonra çok sessiz durur. Kurumi ile kendisi hakkında farklı düşüncelere sahibi olur. Kurumi ile artık konuşmaya hazır olduğunu ve onu sevdiğini söylemeyi düşünür. Saki sık sık beyaz bir hizmetçi kıyafeti giyer.

Karinka:Üçüncü melektir ve Dr. Ayanokouji tarafından yaratılır. Kurumi ile akademiyi tahrip eder. Nakahito ile bir grup kurar. Kurumi'nin gerçek gücünü hesaplamaya çalışır. Bir nedenden dolayı Karinka, Saki'yi öldürmeye çalışır.

Kagura Nakahito:12 yaşındadır. Ağabeyi Kamihito gibi düşünebilmeyi ister. Ağabeyi Kamihito ile Dr. Ayanokoji'nun laboratuvarında gizlice dolaşırlar. Karşısında pembe saçlı, mavi hizmetçi kıyafeti giymiş bir kız görür. Nakahito ilk başta bu kızı oyuncak bebek zanneder. Kız üstüne düştüğü zaman ve onu öptüğü zaman kız canlanır. O kızın adının Kurumi olduğunu öğrenir ve Kurumi'yi "efendi"diye çağırır. Nakahito çok sinirli ve tehlikelidir. Bazen etrafındaki kişilere çok iyi davranır. Kurumi'yi her zaman rahatsız eder. Fakat bir zaman sonra Kurumi'den hoşlanmaya başlar.

Bölüm Listesi:

1. Saki Becomes a Star
2. Karinka, a New Love!
3. Kurumi, Become an Adult...
4. The Eternal Steel Angel

TV serisinin devamıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: