Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho
Diğer İsimleri: The Place Promised In Our Early Days
Yılı: 2004
Türü: Film
Bölüm Süresi: 90 dakika
Yapımcılar: CoMix Wave, Shinkai Makoto

Alternatif bir zamanda; Japonya, İkinci Dünya Savaşı sonrası kuzey tarafında Hokkaido -şimdiki adı Ezo olan- adası Birlik tarafından ele geçirilir. Güney bölgesinde kalan Honshu ve diğer adaları da Amerika ele geçirir. İkiye bölünen Japonya'da bu kargaşanın ardından Hokkaido'da Honshu'dan bile görülebilen dev gizemli bir kule inşa edilir.

1996 yılında iki gencin bir hayali vardır. Kendi yaptıkları uçakla kuleyi gidip görmek isterler. Hiroki ve Takuya bu hayali gerçekleştirmeye çalışırken aralarına Sayuri adlı kızın katılmasıyla işler bir müddet sonra değişir. Mutlu günlerin ardından Sayuri ortadan kaybolur ve Hiroki ile Takuya'da Sayuri gittikten sonra uçağı yapmayı bırakırlar. Bu olayın üstünden yıllar geçmesine rağmen Hiroki ve Sayuri'nin aralarında kopmayan bir bağ vardır. İkisi de rüyalarında hâlâ birbirlerini görmektedirler.

Ve bir de birbirlerine verdikleri bir söz vardır: Yaptıkları uçakla kuleye birlikte gideceklerdir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu