Last Exile
Yılı: 2003
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: AIC, GDH, GONZO, Mu, TV Tokyo, TV Tokyo Music, Victor Entertainment

Claus Valca 15 yaşında bir Van-ship pilotudur, arkadaşı Lavie ile birlikte Norkia şehrinde gökyüzü kuryeliği yapmaktadır. "Grand Stream" adında ki büyük bir akıntıyı geçmek istemektedirler. Gökyüzü kuryeliği yaparken, Minagis'in Disith hızlıları ile Anatoray arasında savaş çıkmıştır. Claus ve Lavie kuryelik yaparken bir kurye gemisinin düştüğünü görürler ve içindeki pilot kuryenin teslim edilmesi gerektiğini söyler onlarda kabul eder ama kurye Alvis Hamilton adında ki 11 yaşındaki bir kızdır. Silvana gemisine götürülmesi gerekiyordur, ayrıca hayatları tehlikededir. Kızı öldürmek isteyen çok güçlü bir robot gemi peşlerinden gelmektedir. Bu gemiden kaçarak Silvana gemisine giderler. Savaş arasında kalan Claus ve Lavie gemiler arasındaki kuryeliği yapmaya başlarlar.

Karakterler

Claus Valca15 yaşındaki Vanship pilotudur. Hayali "Grand Stream" adlı büyük akıntıyı Lavie ile birlikte geçmektir. Sessiz, sakin ve sorumluluğunu bilen tam bir beyefendidir.


Lavie HeadClaus Valca'nın araştırmacısı ve mekanikçisidir ve aynı zamanda birlikte yaşadığı en iyi arkadaşıdır. Lavie son derece cesur ve zeki biridir fakat bazen karışmak istemediği işler yüzünden biraz korkaklık yapar ama Claus'u asla yalnız bırakmaz.


Alvis HamiltonHamilton ailesinin kızıdır ve gizemli Exile için bir anahtardır. Kendisi peşinde olan şeyin farkındadır ve en sevdiği kişi ölen Gita adlı kişidir ama Claus ve Lavie'yi tanıdıktan sonra onları ailesi gibi benimsemiştir. Sessiz, sevgiye ve korunmaya ihtiyacı olan tatlı, akıllı bir kızdır.


Alex Row;Silvana'nın kaptanıdır. Alvis'in hayatını kurtaran ve Claus ve Lavie'den kızı alıp çekip giden bir kişidir. Sessiz, sakin ve kendinden emin bir kişiliği vardır. Claus ve Lavie'nin katılımı ile onlara bir süreliğine gemide misafir eder.


Tatiana WislaAnatoray'ın gururlu ve asil tek çocuğudur ve Silvana'nın en iyi gökgemi pilotudur. Kendisi son derece ciddi ve sorumluluğunu iyi bilen genç bir kızdır. Korkusuz ve cesurdur. Ayrıca Claus'a karşı da biraz sempatiklik hissetmiştir, çünkü çocukluğunu hatırlatıyordur.

Sophia Forrester

Kendisi Silvana'da görevlidir. 19 yaşındadır. Alex'i uzun zamandan beri tanımaktadır. Ayrıca Alex'e karşı bir şeyler hissetmektedir.

Alistia Agrew

17 yaşındadır. Tatiana'nın rotacısıdır. Alex'in liderliği altında ona da Silvana'da görev verilmiştir. O da Tatiana gibi güçlü bir kişiliğe sahiptir ve Tatiana'nın güvenilir arkadaşıdır.

Dio Erakurea

Kendisi çok garip bir çocuktur. Korkusuz ve bir o kadar da şakacıdır. Clause'a Immelmann diye seslenmektedir. Maestro Delphine Eraclea'ın erkek kardeşidir.


Bölüm Başlıkları:

1. First Move
2. Luft Vanship
3. Transpose
4. Zugzwang
5. Positional Play
6. Arbiter Attack
7. Interesting Claus
8. Takeback
9. Calculate Alex
10. Swindle
11. Develop
12. Discovered Attack
13. Isolated Pawn
14. Etude Lavie
15. Fairy Chess
16. Breakthrough
17. Making Material
18. Promotion Sophia
19. Sicilian Defence
20. Grand Stream
21. Rook Dio
22. Queen Delphine
23. Castling Lucciola
24. Sealed Move
25. Quiet Move
26. Resign

Yapılan Yorumlar

samet
samet23 Haziran 2008

müthiş bir anime şu anda mtvde gösterimde

klaus
klaus05 Temmuz 2008

gerçekten mütiş bir anime

hyoma
hyoma10 Ocak 2009

fena değil

SasuKee
SasuKee23 Kasım 2011

bu anime sanki diğer animelere göre biraz amatör gibi kalıo yada çizgifim gibi ama yinede doğruyu sölemk gerekirse süper bi anime

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu