Mahou Kishi Rayearth
Diğer İsimleri: Magic Knight Rayearth, Sihirli Şovalyeler
Yılı: 1994
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 49
Yapımcılar: CLAMP, Tokyo Movie

Cephiro tamamen kişideki istek gücüne bağlı ayakta duran sihirli bir dünyadır. Cephiro'da ne isterseniz o gerçekleşebilir. Cephiro'nun çekirdeği o dünyadaki istek gücü en yüksek kişi olan prensestir ve prensesin Cephiro'nun iyiliği dışında bir şey düşünmesi yasaktır yoksa bir an bile olsun Cephiro karışabilir ve düşmanlarla dolabilir. Bu yüzden prenses sürekli Cephiro için dua etmelidir.
Bir gün prenses Emeraudeyi gardiyanı Zagato kaçırır ve Cephiro karışır. Dost halinde insanlarla birlikte yaşayan canavarlar insanlara saldırmaya başlamıştır ve Cephiro yavaş yavaş depremlerle yıkılmaya hazırlanır.Zagato Emeraude prensesi güzel bir yere hapseder.Bitkin düşen Emeraude prenses son kalan gücüyle Dünya'da bulunan efsanevî üç şovalyeyi Cephiro'yu koruması için çağırır. Tam bu arada Tokyo kulesine okul gezisi için gelmiş olan 3 farklı kız Hikaru, Umi ve Fuu bir anda kendilerini uçan bir balığın üzerinde Cephiro'da bulurlar.
Artık görevleri efsanevî üç şovalyeyi uyandırmak olan bu kızların görevi Cephiro'yo karmaşıklıklardan kurtarmaktır.KARAKTERLER

Hikaru Shidou

Hikaru, Cephiro'ya çağırılmadan önce Tokyo'da annesi, babası, üç abisi ve sevgili köpeği Hikari ile birlikte yaşayan bir kızdı. Çok cesur, neşeli, enerji dolu ve pozitif bir karaktere sahiptir. Zorluklardan asla yılmaz. Arkadaşlarına çok bağlıdır ve insanlara yardım etmeyi sever. 14 yaşındadır. Kendo sporu ile ilgilenmiştir. Bunun nedeni ise ailesinin bir Kendo-Dojo'sunun olmasıdır. Escudo silahı olarak "uzun kılıç" kullanır. Hikaru, Sihirli Şovalye olmak için "Rayearth" isimli Mashin'i diriltmelidir. İsmi "ateş" anlamına gelir. Ülkemizde Magic Knight Rayearth'ı izleyenler Hikaru'yu Lucy olarak da tanıyorlar.

Umi Ryuuzaki

Umi Ryuuzaki, Cephiro'ya çağırılmadan önce Tokyo'da annesi ve babası ile birlikte yaşayan bir kızdı. Ailenin tek çocuğudur. Bu yüzden biraz şımarıktır. Hikaru kadar cesur ve enerji dolu değildir. Özellikle Magic Knight Rayearth'ın ilk bölümlerinde çok mız mız ve konfora düşkün bir kişilik sergiler. Sürekli Tokyo'ya geri dönmekten bahseder. Fakat daha sonra o da durumun ciddiyetinin farkına varır ve duyarlı bir kişi gibi davranmaya başlar. 14 yaşındadır. Okulunun eskrim kulübünde kaptandır. Escudo silahı olarak "Rapier" isimli kılıcı kullanır. Umi, Sihirli Şovalye olmak için "Celes" isimli Mashin'i diriltmelidir. İsmi "deniz" anlamına gelir. Ülkemizde Magic Knight Rayearth'ı izleyenler Umi'yi Marina olarak da tanıyorlar.

Fuu Hououji


Fuu, Cephiro'ya çağırılmadan önce Tokyo'da annesi, babası ve ablasıyla beraber yaşayan bir kızdı. Çok saygılı bir kişiliğe sahiptir. Çevresindeki kişilere karşı her zaman duyarlı ve güler yüzlüdür.Savaşmaktan hiç hoşlanmaz. 14 yaşındadır. Okulunun okçuluk kulübüne üyedir; fakat Escudo silahı olarak "uzun kılıç" kullanır.Fuu, Sihirli Şovalye olmak için "Windam" isimli Mashin'i diriltmelidir. İsmi "rüzgar" anlamına gelir. Ülkemizde Magic Knight Rayearth'ı izleyenler Fuu'yu Anemon olarak da tanıyorlar.

Guru Clef

Guru Clef, Cephiro'nun usta büyücüsüdür. Hikaru, Umi ve Fuu Cephiro'ya geldiklerinde ilk olarak Clef ile karşılaşırlar. Clef onlara gelişebilen zırhlar verir ve sihir öğretir. Kızlara Cephiro'ya çağırılma amaçlarını anlatır ve durumu açıklar. İlk bölümde Zagato tarafından taşa dönüştürülür; fakat kızlarla telepati kurarak, onlara pek çok konuda yardımcı olur.

Presea

Presea, Cephiro'da en iyi silahları yapan kişidir. Clef tarafından Sihirli Şovalyeler'e gelişebilen Escudo silahlar yapması için görevlendirilir. Silahları yaptıktan sonra ise bir canavar tarafından öldürülür. Presea, her ne kadar Magic Knight Rayearth'ın ikinci sezonunda dirilmiş olarak tekrar karşımıza çıksa da; aslında o Presea değil, onun ikiz kardeşi Sierra'dır.

Ferio

Ferio, kılıcı ile seyahat eden bir gezgindir. Hikaru, Umi ve Fuu ile arada sırada karşılaşır ve onlara yardım eder. Fuu ile birbirlerine aşık olurlar. Aslında Prenses Emeraude'nin küçük erkek kardeşidir; fakat hafızasını kaybettiği için bunu hatırlamamaktadır

Prenses Emeraude

Prenses Emeraude, Cephiro'nun çekirdeğidir. Cephiro'nun barışı ve huzuru için sürekli dua etmek zorundadır. Cephiro'dan başka bir şeyi düşünemez. Zagato tarafından kaçırıldıktan sonra Cephiro'yu kurtarmaları için diğer dünyadan Sihirli Şovalyeleri çağırır. Aslında Zagato'ya aşıktır.

Zagato

Zagato, Prenses Emeraude'nin baş asistanıdır. Çok güçlü büyüler kullanabilir. Her ne kadar ilk başta, Prenses Emeraude'yi Cephiro'ya hükmetmek için kaçırmış gibi gözükse de aslında Prenses Emeraude'ye aşıktır.

Lantis

Lantis, Cephiro'nun tek sihirli kılıç ustasıdır ve Prenses Emeraude'nin koruyucularının komutanıdır. Zagato'nun erkek kardeşidir ve neredeyse Zagato kadar güçlü büyü yeteneklerine sahiptir. Cephiro'da, Prenses Emeraude sayesinde sağlanan barış ve huzur yüzünden kendisine ihtiyaç olmadığını düşünmüş ve kendisine ihtiyaç duyulana kadar Cephiro'yu terk edip Autozam'a gitmiştir. Magic Knight Rayearth'ın ikinci sezonunda Lantis, Cephiro'ya geri dönüyor.

Eagle Vision

Eagle Vision, Autozam isimli komşu gezegenden Cephiro'yu istilaya gelen NSX isimli geminin baş kumandanıdır.Aynı zamanda Lantis'in eski dostudur. FTO isimli dev robotunun içinde savaşır.

Nova

Nova, Hikaru'dan doğan gizemli bir karakter. Daha doğrusu Hikaru'nun kalbinin karanlık tarafı. Hikaru'nun sevdiği herkesten nefret eder ve sürekli Hikaru'nun karşısına çıkarak onu öldürmeye çalışır.

Mokona

Mokona, Presea'nın evinden itibaren Hikaru, Umi ve Fuu'ya, Mashin'lere kadar rehberlik eden sevimli yaratıktır. Her ne kadar bir tavşana benzese de oldukça zekidir ve bir kişiliğe sahiptir. Kızlara yolculuk boyunca harita, çadır ve yiyecek sağlama gibi özel yetenekleri vardır. Ayrıca kafasındaki kristal sayesinde kızların Clef ile telepati kurabilmesine yardım edebilir.

Diğer Karakterler
Alcyone, Ascot, Caldina, Lafarga, Inouva, Primera, Geo, Zazu, Tarta, Tatra, Aska, Sang-Yung, Chang-Ang, Debonair.
Bölüm Listesi:
01-) The Birth of the Legendary Magic Knights
02-) Presea of the Woods of Silence
03-) Ferio, the Mysterious and Handsome Swordsmen
04-) Alcyone, the Vengeful Sorceress
05-) Escudo, the Legenday Mineral
06-) Live's at Stake - Presea's Weapons
07-) Ferio in Desperation - A Romance in the Desert
08-) The Horrible Trap of Summoner Ascot
09-) The Magic Knights' Greatest Crisis
10-) The Revival of Selece, the Legendary Rune-God
11-) The Legend of the Rune-Gods - In Cephiro, Another World
12-) The Fearsome Illusionist Caldina
13-) The Most Valuable Thing in this World
14-) Hikaru, Umi, and Fuu's Unyielding Wish
15-) The Second Rune-God: Windam, the Lord of the Skies
16-) A Powerful Foe! Lafarga the Swordmaster
17-) The Truth About Inouva, and the Return of Memories
18-) The Last Rune-God: Rayearth, the Lord of Fire
19-) Showdown! The Magic Knights Versus Zagato
20-) The Unbelievable Truth About the Legendary Magic Knights!
21-) A Departure and New Ties
22-) Cephiro and the Three Countries
23-) Autozam's Invasion and Lantis
24-) Magic Knights and the Battleship NSX
25-) Hikaru and Nova in the Dream
26-) The Magic Knights and Aska of Fahren
27-) The Secret of the Pillar of Cephiro
28-) Hikaru and Lantis' Dangerous Journey
29-) Eagle and a Captive Hikaru
30-) Nova and Regalia, Rune-God of the Devil
31-) Chizeta's Mobile Fortress and a Powerless Hikaru
32-) Umi and Fuu and Fahren and Chizeta
33-) Hikaru's Wish and Presea's Secret
34-) Hikaru and Friendships Torn Apart
35-) Umi and the Ambition of Tarta and Tatra
36-) Fuu versus Aska! The Life or Death Archery Match
37-) Revive! Hikaru's Sword
38-) Eagle's All-out Attack on Cephiro Castle
39-) Chaotic War at Cephiro Castle!
40-) Magic Knights and the Calm After the Storm
41-) Nova's Battle, and the Monster's Identity
42-) Giant Sang Yung versus the NSX!
43-) The Crown Room and the Pillar's Memory
44-) A Serious Match - Umi vs. Tarta and Tatra!
45-) Desperate Situation: Crisis Upon Lantis
46-) Hikaru in Shock: The Truth About Nova
47-) The True Pillar is: Hikaru or Eagle?
48-) An Endless Battle!
49-) The Road to Victory: The Tomorrow that the Believing Heart Opens!


Önceki
Önceki Konu:
Furi Kuri
Sonraki
Sonraki Konu:
Rockman.EXE

Yapılan Yorumlar

SaILoRSuN
SaILoRSuN22 Haziran 2007

Bence harika bir anime.Evet belleri aşırı ince ve gözleri genelden daha dabüyük olabilir ama yine de çiziminde eşsiz bir güzellik var bence.üstelik müzikleri ve senaryısu da harika.İlk sezonun sonu çok şaşırtıcıydı,ikinci sezonun tamamı ilginç olaylarla dolu.Hikaru ve Lantis..ikisini de çok seviyorum ama Kartal a yazık oldu.O da harika bir karakterdi onun için ağlayacak gibi oldum..hatta ağladım mı?tam hatırlamıyorum...

theangelmoon
theangelmoon30 Ekim 2007

Gerçekten süper bi tanıtım olmuş...Bunları okuyunca aradan o kadar sene geçmesine rağmen hala dün yayınlanmış gibi hissettim..Tebrikler :)

akain
akain02 Nisan 2008

Gerçekten süper bir anime öle böyle değil. Kurguları, sahneleri o giyim tarzları ve süslemeleri mükemmel 10 üzerinden 10 bence... :)

bboydante
bboydante22 Ocak 2010

bence her bakımdan(müzikleri,senaryosu,çizimleri) gelmiş geçmiş en ii anime serisi.şimdi bile hiç sıkılmadan defalarca izlediğim bi anime.benim için her zaman 1 numara:):):)

Kutup
Kutup16 Ekim 2011

Arkadaşlar HD Bölümlerini buldum MKR'nin senkronizasyonu yeniden yapıyorum.. Bitince internette paylaşıcam...

prenses serenity
prenses serenity17 Ekim 2011

Valla makbule geçer kutup =P Yeni baştan izlemek isterim açıkcası şöyle. Zaten tam izleyememiştim eskiden tvden izlerdik hey gidi...

Kutup
Kutup17 Ekim 2011

ilk dört bölümü paylaştım...

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: