Piano no Mori
Yılı: 1998
Mangaka: Ishiki Makoto
Yayınlayan: Kodansha

Amamiya Shuei ve Ichinose Kai adındaki birbirleriyle çok iyi anlaşan iki çocuktur. Ancak gün geçtikçe birbirlerini rakip olarak da görerek hem imrenecek hem de yarışacaklardır. Böyle bir durumda ise daha ne söylenebilir ki...

Shuei, ormanda bir müzik sesi duyduğunda sesi izler ve bir çocuğun piyano çaldığını görünce çok şaşırır. Şaşırmasının baş nedeni bir piyanonun ormanda oluşudur ki daha sonra piyanoyu çalmaya kalkarken başaramayınca bin kat daha fazla şaşırır. Kai ise hiç zorlanmadan çalıyordur. Shuei ise çalamayınca...

Oysa ki ünlü bir piyanistin bir piyanosu olduğunu öğrenince ve üstelik parmak ve el gücüne dayanarak çalınabilen bir piyano olduğunu da öğrenince her şey Shuei için daha da garipleşmeye başlar.

Mükemmel bu iki çocuğun hayalleri farklı olsa da aynı noktada birleşmektedirler. Piyano çalmak onlar için bir yaşam tarzı olduğu kadar kendileri için farklı bakış açıları ile aynı yolda ama farklı yerlerde yarışacakları gün gelecektir.

Kai, piyanoyu kendi içsel duyguları ile çalmakta ve bunu bir oyun gibi düşünmektedir ancak Shuei ise ciddiyetlilikle, çok çalışmakla ve planlı bir şekilde olması gerektiğini düşünmektedir.

Önceki
Önceki Konu:
PERIDOT
Sonraki
Sonraki Konu:
Pita Ten

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu