Uzun yıllar sonra, yeni anime serisi Bishoujo Senshi Sailor Moon 2013 ile anime severlerin yeniden karşısına çıkacak olan shoujo klasiğinin yaz aylarında başlayacağı açıklanmıştı ve animenin Temmuz'da başlaması beklenmekteydi. Uzun bir süre herhangi bir gelişme yaşanmazken yaşanan yeni gelişme ise kimsenin hoşuna gitmedi.

Mamoru Chiba karakterinin seiyuusu Furuya Toru, Fransa'da gerçekleşen Festival Cartoonist'te animenin yaza yetişemeyeceğini iddia etti. Yeniden aynı rolü üstlenip üstlenmeyeceğini ise açıklamadı. Konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmazken, Furuya Toru'nun iddialarına Sailor Moon ekibi tarafından herhangi bir yalanlama da gelmedi. Şimdiye kadar somut hiçbir şey görmediğimiz de düşünülürse bu ihtimal yüksek gibi duruyor.

Bunun dışında 5 Mayıs'tan itibaren Japonya'da 1992 yapımı Sailor Moon animesinin özel bir kanalda yeniden gösterime gireceği açıklandı. 46 bölümlük seri haftada ikişer bölümden yayınlanacak bu da 6 ay gibi bir süreye denk geliyor. Furuya Toru'nun açıklamalarına bir cevap verilmeyip, bir de bu açıklamanın yapılması seriyi bekleyenleri iyice umutsuzluğa soktu.

Umarız daha fazla beklemeyiz ama hazırlıklı olmakta fayda var. Sailor Moon'u beklemeyen var mı?

GÜNCELLEME: Sailor Moon animesinin ertelendiği Kodansha tarafından doğrulandı. Çıkış tarihi net olarak belli olmazken, anime serisinin 2014'ten önce başlaması için çalışıldığı ortaya çıktı.

Kaynak:animefantastica

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: