Sakura Taisen
Diğer İsimleri: Sakura Wars
Yılı: 2000
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Yapımcılar: MADHOUSE

Sakura savaşları, kurgusal bir Taisho çağında, tarihin değişmeli zaman çizgisinde meydana gelmiştir, gerçek dünya'ya benzemesine rağmen önemli bir fark vardır bugünün modern çağının faydaları 1900'li yıllardaki buhar gücünden sağlanmaktadır. Özellikle, imparatorluğa ait büyük Tokyo, Teito olarak bilinir ve o dönemin teknolojik devriminin ön sırasında bulunur. O dönemin liderleri buhar gücünden ağır makine sanayiyi geliştirmişlerdir.
Taisho çağ 7'inde (1918), "Kouma savaşı" olarak bilinen bir olay meydana gelir, kocaman bir kötü ruh, Tokyo'da Nihonbashi'de gözükür. İmparatorluğa ait ordu kötü ruh grubunu mühürler, fakat bir bedel öderler. Geleceği garanti altına almak için imparatorluğa ait büyük savunma programı ve imparatorluğa ait ani saldırı kuvvetinin biçimi kurulur ve geliştirilir.
Yeni organizasyon tarafından kötü ruhlara karşı savaşmak için ve savunmalarını artırmak için Kanzaki tarafından çift güçlü buhar zırh geliştirilir. Deneyler sırasında bir prototip yapıldı bu prototip "Oobu" olarak adlandırıldı. Sadece manevi gücü yüksek düzeylerde olan genç bir kız bu aleti çalıştırmayı başarmıştır.
En üst gizli timin merkezi Ginza'nın kalbinde bir tiyatronun altında saklandı. Burada, imparatorluğa ait savunma yapan kadınlar "İmparatorluğa ait opera trupu" takma ismin altında tiyatroya ait oyunlar yapan aktörlerdir ve gizli olarak çalışırlar, savunmalarını geliştirmek için hem manevi ve zihinsel olarak; şarkı ve dans göreneksel metotlarla kötülüğü bastırmak hedeflenilmiştir.
İmparatorluğa ait ani saldırı kuvvetinin, hizmete girdiğinde Tokyo'nun savunmasında etkili olduğu anlaşılınca diğer ülkelerde Tokyo'yu izler ve Paris ani saldırı kuvvetinin yaratılmasına başlar, Paris savunma kuvettinin üssü ise Les Chattes Noires adındaki ünlü bir gece kulübüdür. Newyork ise Broadway'deki küçük dudak tiyatrosunda kurar.

Anime bölümleri savunma üyelerinin, kendi şehirlerini korumaya çabaladığı anlardaki sıkıntılarını ve kişisel zorlukları ile ilgilidir.

Bölüm Başlıkları

1. Sakura Arrives at the Capital
2. The City to be Defended
3. Sakura`s Stage Debut
4. The Flower Combat Troop`s New Commander
5. The Evil Shadow
6. Kobu`s Feelings
7. A Delicious Way of Life
8. This is Review!
9. The little Girl Call Kuwassari
10. A Woman Who Calls Storms
11. Team Hana in Training Camp
12. A Lonely Birthday
13. Let`s Bloom,That`s Maiden`s Pride!
14. Iris Makes a Sortie!
15. Sakura Goes Home
16. The Anti-Descended Evil Unit
17. An Overture
18. Cinderella
19. The Formation for Repulsing Evil
20. Quiet Approach of The Darkness
21. Another War
22. The Imperial Theater is Burned Down!
23. The Machine That Dreams
24. The Ties
25. Continuation of the Dream

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu