Seiden RG Veda
Diğer İsimleri: RG Veda
Yılı: 1991
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 2
Yapımcılar: ANIMATE, Animate Film, CLAMP, MOVIC, Mu, Sony Music Entertainment, Studio Signal

Ashura ve arkadaşları, 6.Yıldız denilen savaşçıyı bulmak zorundadırlardır. Yolculukları sırasında tehlikeli düşmanlarla karşılaşırlar. Ashura ise son savaşçıyı bulmaktan çok annesinin kendisini neden öldürmek istediğini bilmek ister. Yasha da Ashura'yı korumaya yeminli, ona hem babalık hem de ağabeylik yapmaktadır. Acaba Ashura istediği şeyi öğrenebilecek mi ya da son savaşçıyı bulabilecekler mi?

Ashura
Kısa ve henüz bir çocuk olmasına rağmen 6 Yıldız Savaşçılarından en güçlü olanıdır. Fakat bu yönünü mecbur kalmadığı müddetçe kullanmamaktadır. Ama insanlar ondan korkmaktadır. En çok sevdiği kişi de baba veya ağabey yerine koyduğu Yasha'dır. Onun yanından asla ayrılmaz. Hep onun omuzlarında ve kucağında olur.

Yasha
Ciddi, gizemli, Ashura'ya bağlı bir kişiliğe sahiptir. Onu korur ve kollar. Her kötü veya iyi gününde Ashura'nın yanında olur. Ashura'dan sonra en güçlülerindendir.

Ryu
Cesur bir kişiliği olmasına rağmen kavgacı yönünü en çok Ashura'ya göstermektedir. Çok didişirler ve bazen arkadaşları onları durdurmak zorunda kalırlar. Büyük ve kalın bir kılıç kullanmaktadır.

Karura
Havalı görüşünün altında gayet nazik bir yapısı vardır. Grupta ilginç ve farklı bir güce sahip olan tek kişidir. Gücü kuğular üzerinedir ve gayet etkilidir.

Soma
Gruba sonradan katılan fakat bunun nedeni Kendappa'nın arzusu üzerinedir. Elinde hilal biçiminde gayet keskin ve etkili silahları vardır. Kendappa'ya son derece bağlı ve onun emirlerini yerine getirmekte başarılıdır. İyi bir Ninja ve kendisine son derece güvenir.

Kendappa
Ashura'nın düşmanının yanında yer alan fakat sadece müzik çalarak gizli gizli Ashura ve arkadaşlarına yardım eder. Kimse bunun farkında da değildir. Görevini yapmak ve dikkat çekmemek şartı ile en çok güvendiği kişi Soma'yı görevlendirir. Gayet kibar bir yapısı fakat kendinden emin bir tarzı vardır.

Önceki
Önceki Konu:
Digimon Frontier

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: