Sousei no Aquarion
Diğer İsimleri: Holy Genesis Aquarion
Yılı: 2005
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Bandai, Borderline Records, Hakuhodo, Hakuhodo DY media partners, Media Factory, Satelight, Touhoku Shinsha, Victor Entertainment

Kutsal başlangıç çağı, yıl 0011. İnsanoğlu nüfsunun 2/3'ünü kaybetmiştir. 11 yıl önce gezegeni yıkan büyük felaket Antartika'nın buzullarını erimesine neden olmuştur. 12.000 yıl önce yok olduğuna inanılan kayıp Atlantis'te, Dünya'yı korumak için, Gölge Melekleri'nin kanatlı yarışı diriltildi. Onların bio mekanik mistik canavarları insanların bir kaç kalan şehrinde olan yaşam enerjilerini(purana) ları toplarlar.
Efsanevi makine, Mekanik Melek Aquarion'u kullanmak için pilotlar yetiştirilmekteydi. 3 bölümden oluşuyordu Aquarion, Mars, Luna ve Solle. Bunları kullanabilecek kişiler ise saf ruhlara sahip olmalıydı ve hissederek kullanmaları gerekiyordu. Bunları sahip olanlar dövüşe hazır oluyorlardı. Ve şimdi Efsanevi Aquarion'un insanlığın umutlarını birleştirme zamanı gelmişti.
Aquarion'u kullanacak kişiler ise sokak çocuğu olan Apollo ki o aniden gelişen olaylar sonucunda Efsanevi Aquarion'un pilotu olduğunu anlar. Diğer iki pilot ise eğitilen kişilerden olan Silvia de Alisia ve abisi Sirius de Alisia'dır.Bölümler:

1) Memories of an Angel
2) Beast of the Darkness
3) Element School
4) The Barefoot Warrior
5) King of the Underground Labyrinth
6) To Think There
7) The Rose-Red Knight
8) First Union
9) The Route of Dreams
10) Stars to the Sky, Flowers to the Earth
11) Sea Bottom`s Happiness
12) Time of Amber
13) Twelve Thousand Year Old Love Letter
14) Shining Shadow
15) The Aquarion of First Love
16) Black Mirror
17) Want to Eat and Unite
18) Spirit of Cosplayer
19) Prank that Became Pure
20) Sound of Feathers From Heaven
21) Crimson Road
22) Wings That Can`t Be Seen
23) Wings, Flee
24) Gate of the Sky
25) Battle!! Atlantis
26) On the Day that the World Began

Sonraki
Sonraki Konu:
Gun x Sword

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu