Tokyo Babylon
Yılı: 1992
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 2
Yapımcılar: CLAMP, MADHOUSE, MOVIC

İki ovada farklı hikayeler işlenmiştir.

Birinci bölüm: Subaru Sumeragi, Sumeragi Klanı'nın 13. başı ve onmyouji güçlerine sahip bir gençtir. Subaru, bir inşaatta var olduğu düşünülen ruhları kovmak için kiralanır, ancak işvereni esrarengiz bir biçimde ölür. Tek şüpheli ise defalarca ölmüş olması gereken durumlardan sağ kalmayı başaran bir adamdır. Subaru, kardeşini öldüren bu adama lanet eden bir kadınla tanışır. Subaru aldığı bu işte işvereninin nasıl öldüğünü bulmaya çalışırken ikiz kız kardeşi Hokuto Sumeragi ve arkadaşı Seishirou Sakurazuka'nın yardımı ile bu adamı koruyan kötü ruhlarla savaşacaktır.

İkinci bölüm: Tokyo metrolarında kadınları öldüren seri bir katil ortaya çıkar. Subaru Sumeragi bir gün bu katilin işlediği bir olaya tanık olur. Cinayeti işleyen katilin yüzünü tam gören yoktur ve bu iş için Mirei adında eliyle nesnelere dokunarak olayları görebilen bir kadın görev alır. Mirei katilin resmini görevlilere verir. Ve böylece katil avı başlamış olur. Subaru'da bu zaman içinde Mirei'yi korumak için elinden geleni yapar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: