Uchuu Senkan Yamato
Diğer İsimleri: Star Blazers
Yılı: 1974
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Matsumoto Leiji

Yıl 2199 Dünyadaki hayat gizemli bir gezegen Gamilon tarafından imhayla tehdit edilmekte. Yirmi birinci asrın ortasında Güneş sistemimizden uzaktaki başka bir yıldızın ulusu bize savaş açtı. onlar öldürücü gezegen bombalarıyla Dünya'yı bombaladılar. Dünyanın yüzeyi bombalar tarafından öldürücü radyoaktivite sebebiyle yaşanılmaz hale geldi. Denizler kurudu, böylelikle Japonya'nın 1945 yılından kalma Yamato gemisi ortaya çıktı. Sadece yerin millerce altında yaşayan insanlar kurtulabildi. Dünyadaki insanlar ortak bir düşmana karşı birleşti. Fakat Dünyanın savunma hızlıları birer birer yokedilmiştir. Bombalamaya karşı savunma yoktur. Gamilons tam teslimin dışında daha azını kabul etmeyecekti. Dünya savunması hakimiyeti vermeyi reddetti. Bu yüzden Gamilonlar kuşatmalarına devam etti. Bir yılın sonunda dünyadaki tüm hayat ve yerin altındaki nesil yok olacaktı. Plüton'da kalan son savaş gemisi Gamilona karşı son çare idi. Hızlı komutan Kaptan Avatar'ın gemisi son kalan savaş gemisidir ve dünyaya geri döner. Yamato gemisi son teknolojik çalışmalarla modifiye edilir ve Warp ve Wave Motion Gun eklenir. Kaptanı da Kaptan Okita (Avatar) olur.
148,000 ışık yılı uzaklıktaki bir galaksiden, gezegen Iscandar Kraliçesinin bir mesajı umut olur. Radyoaktivitiden kurtulanları COSMO DNA adlı bir makine ile kurtarmak için teklifte bulunmuştur. Iscandar ulaşılabilir bir uzaklıkta olmalıdır. Fakat 148,000 ışık yılı uzaklıktadır. Hiç bir insanın bu uzaklığa ve güneş sisteminin dışına çıkmaya limiti yoktur. Kaptan Avatar Iscandar gezegenine gidebilecek mi?

Bölüm Başlıkları;
* 1-01. The Battle at Pluto
* 1-02. Carrier Attacks the Sleeping Yamato
* 1-03. Ultra-Menace Missile
* 1-04. Test Warp to Mars
* 1-05. Jupiter's Floating Continent
* 1-06. Paladin
* 1-07. The Reflex Gun, part I
* 1-08. The Reflex Gun, part II
* 1-09. The Asteroid Ring
* 1-10. "We will Return"
* 1-11. Desslok Mines?
* 1-12. The Sea of Fire
* 1-13. The Gamilon Pilot
* 1-14. Octopus Star Storm
* 1-15. Galactic Whirlpool
* 1-16. Stop at Beeland
* 1-17. Balanosaurus
* 1-18. Magnetron Wave
* 1-19. Communication Satellite
* 1-20. The Artificial Sun
* 1-21. Challenge of the Rainbow Galaxy
* 1-22. The Battle of the Rainbow Galaxy
* 1-23. Dragged to Gamilon
* 1-24. The Battle of Gamilon
* 1-25. Iscandar
* 1-26. The Journey Home

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: