Ushio to Tora
Diğer İsimleri: Ushio and Tora, Ushio ve Tora
Yılı: 1992
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 10
Yapımcılar: Fujita Kazuhirou, OB Planning, Pastel, Shogakukan, TOHO, Toshiba-EMI

Ushio'nun ailesi Japonya'daki,Shinto mabedini korur.Yaklaşık 500 yıl önce bir muharebede atlı bir samuray,kaplan ile dövüşür.Savaşta tuzaklar vardır.Ona karşı "canavar mızrakları"nı kullanır.Gerçekten canavara karşı çok korkunç silah kullanır.Samuray kaplana karşı tüm yeteneklerini kullanır....
Ushio düşünür.Babasının anlattığı eski şeytan hikâyelerini....Birgün kendi evlerinin bodrumunda bir canavar bulur.Ushio canavarı saklamak zorunda kalır.Ailesinin tarihçesine baktığında efsanevi bir aile olduğunun anlar.
Bulduğu canavarın adı Tora'dır(savaştaki kaplandır)Tora o savaşta çok büyük bir hata yapmıştır.Tora ile Ushio artık canavarlara karşı savaşır.Tora'nın özgürlüğünü geri kazandırmak için bu savaşlar lazımdır....Tora,Ushio'yu yemek ister ama buna cüret edemez.Ushio kendini mızrağıyla korur.
Seride birçok mitolojik savaş,düşmanlar ve canavardan bahsedilir.Tora modern hayata alışmaya çalışır.Aynı zamanda Ushio ile iki kız arasında olan ilişkiyi anlatır;Tam bir erkek fatma olan Asako Nakamura ve tam bir kadınsal duygular içeren Mayuko Inoue...Bölüm Listesi;

1.The Fateful Meeting of Ushio & Tora
2.Ishikui, The Stone-Eater
3.Hyou
4.Scorching, Spinning Wheel
5.Gamin: Tora Goes to the City (Part 1)
6.Gamin: Tora Goes to the City (Part 2)
7.The Mysterious Sea (Part 1)
8.The Mysterious Sea (Part 2)
9.Insanity of the Wind (Part 1)
10.Insanity of the Wind (Part 2)

Önceki
Önceki Konu:
Sci-fi Harry
Sonraki
Sonraki Konu:
Fobia

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: