Venus Senki
Diğer İsimleri: Venus Wars
Yılı: 1989
Türü: Film
Bölüm Süresi: 104 dakika
Yapımcılar: Bandai, Gakken, Kugatsusha, Shochiku, Triangle Staff

2003 yılında dev bir buz astreoidi Venüs'e çarparak, Venüs'ün atmosferini değiştirir ve bu sayede insanların yaşayabileceği bir alan olur. 2089 yılında ise insanlar Venüs'de iki alana ayrılarak, Ishtar ve Aphrodia diye iki farklı kolonileşme yapar. Dünyadan giden bir muhabir iki koloni arasındaki gerilimi haber yapmak ister. Tam da Aphrodian'nın başkentine Ishtar kuvvetleri General Donner komutanlığında işgal etmeden önce gelir.

Bir süre sonra bir stadyumda bir çeşit motorsiklet yarışı oynanacaktır, takımlardan biri katil komandalar adında Hiro Seno tarafından yönetiliyordur. Oyun istila yüzünden durdurulur. Ishtah'ın istilası bir günde olur. Basın politikacılar ve polis Ishtar komutasına girer. Sokaklarda sıkı yönetim ilan edilir, ama Donner her şeyin eskisi gibi devam edeceğini söyler.
Hiro takım arkadaşı Jack'i amcasının evinde ziyaret eder. Polis onları kuşkulu görür ve onlara saldırır. Hiro'nun bacağına bir mermi saplanır yaralı halde sevgilisi Maggi'nin evine gider. Hiro bundan sonra ne yapacaktır, Aphrodia ülkesi kendini bu durumdan kurtarabilecek mi?

Sonraki
Sonraki Konu:
Uchuu no Stellvia

Yapılan Yorumlar

KüRe
KüRe12 Eylül 2008

iyiye benzio

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: