Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 25 Ağustos 2019 Pazar
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 0.0 puan
Chikyuu ga Ugoita Hi
Genel Bilgiler
Adı:
Chikyuu ga Ugoita Hi
Diğer İsimleri:
The Day the Earth Moved
Yılı:
1997
Türü:
Film
Kategoriler:
Yapımcılar:
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

Hikaye, 6.000 insandan fazlası ölen ve 300.000'den fazla insanın evsiz kaldığı 1995'de Kobe/Hyogoken-Nanbu depreminden temel alınmıştır. Richter ölçeğiyle 6.9 olarak ölçülen bu deprem, 1923'de meydana gelen 140.000 insan ölen 7.5 büyüklüğünde ki Kanto depreminden sonra ki Japonya'yı etkileyen en büyük depremdir.
Tsuyoshi, ailesinin de isteğiyle iyi bir üniversiteye girip iyi bir işte çalışmak için çok çalışan ve okuldan sonra dershaneye giden akıllı ve bir o kadar iyi bir çocuktur. Bu çalışma temposu içinde arkadaşlarını az da olsa ihmal etmektedir. Sınıf arkadaşlarından biri olan Miho'yla olan bir anlaşmazlıkları üzerine Miho ona "Hatıralar önemlidir." der. Ve bir gece şiddetli bir deprem olur. Şehir altüst olmuştur. Yıkılan binalar, yangınlar... Ve bu sırada ölen binlerce can... Depremden sonra herkes insanları kurtarmaya çalışır. Tsuyoshi'de depremde kendi evinin altında sıkışıp kalmıştır. Ama kurtarma ekipleri sayesinde kurtarılır ve yaralanmamıştır. Ailesi de oldukça iyi olan Tsuyoshi'nin arkadaşlarından bazıları bu kadar şanslı olamamıştır. En iyi arkadaşlarından biri olan Kazu'nun babası ölmüştür. Ve sınıf arkadaşı olan Miho da depremde ailesiyle birlikte ölmüştür.
Hikaye, depremden sonra insanların bir arada olan sevgi, saygı, dostluk, arkadaşlık, aile, yardımlaşma ve hayata yeniden başlama gibi olumlu duyguların gelişmesini konu alır.

Toplam 74 dakikadır.

Tarih Son Güncelleme: 19/04/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu resim için yorum yapılmamış.

Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim