Code Geass Hangyaku no Lelouch
Diğer İsimleri: Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Yapımcılar: CLAMP, MBS, Sunrise

Büyük Britanya İmparatorluğu'nun prensi ve tahtın 7. varisi Lelouch vi Britannia annesini terörist bir saldırı sırasında şüpheli bir şekilde öldürülmesi ve kardeşinin sakat kalması üzerine babası İmparator Charles vi Brittania'ya annesinin ölümünü araştırmasını ister. Babası bu olaya çok kızar ve Lelouch kardeşiyle birlikte Japonya'ya sürgün edilir. Tüm aile üyelerine Lelouch'un öldüğü yalanı söylenir. Lelouch ve kardeşi soy adlarını Lamperouge olarak değiştirip Ashford Akademisi'nde okumaya başlamışlardır.

Yıl 10 Ağustos 2010 Büyük Britanya imparatorluğu, Knightmare adındaki mechalarla Japonya'yı istila etmiştir ve Japonya özgürlüğünü yitirmiştir. Britanya Japonların ulusal kimliklerini elinden alarak onlara 11 demeye başlar. Japonya'nın adı da Alan 11 olarak değiştirilir.

Yedi yıl sonra bir gün okul çıkışında Lelouch kazara içinde direnişçi Japonların bulunduğu bir kamyona düşer ve kamyon Britanya askerleri tarafından saldırıya uğrar. Bu sırada bir tüpün içinden esrarengiz bir kız çıkar, tam bu sırada kendisini tutuklamaya bir asker gelir. Ama bu askerin çocukluk arkadaşı Suzaku çıkar ve onu tutuklamaz ondan sonra bir grup özel tim askeri tarafından saldırıya uğrarlar askerler Suzaku'yu etkisiz hale getirirler. Tam Lelouch'da ölmek üzereyken kız bir anda ayağa kalkarak Lelouch'a dokunur ve ona kralların gücünü yani Geass'ı takdim eder. Lelouch dünyayı değiştirmek ve kardeşinin intikamını almak istemektedir, bu nedenle adı C.C. olan bu kızın vereceği gücü kabul eder. Lelouch yeni sahip olduğu güçle, insanlara bir defalık istediği bir şeyi yaptırabilmektedir. Bunun için kişiyle direkt göz teması kurması yeterlidir. Lelouch, sahip olduğu zekası ve Geass'ın gücü ile, Britanya İmparatorluğu'nu yıkmaya ve babasından intikam almaya yemin eder. Bu yolda ise anlaştığı C.C. ve isyancı Japonlarla birlikte yürüyecektir.
Bölüm Başlıkları;

1.The Day the Evil was Born
2.The Awakening of the White Knight
3.A Lying Classmate
4.The Name is Zero
5.The Princess And The Witch
6.The Stolen Mask
7.Destroy Cornelia
8.The Order of the Black Knights
9.Refrain
10.The Crimson Lotus Dances
11.Narita Battle
12.Emissary From Kyoto
13.Shirley and Gunpoint
14.Geass Versus Geass
15.Acclaiming Mao
16.Captured Nunnally
17.Knight
18.Orders to Kururugi Suzaku
19.God`s Island
20.Kyuushuu War
21.School Festival Announcement!
22.Bloodstained Euphie
23.At Least With Sorrow
24.The Collapsing Stage
25.Zero

Önceki
Önceki Konu:
Night Head Genesis
Sonraki
Sonraki Konu:
D.Gray-man

Yapılan Yorumlar

Tiethel
Tiethel21 Haziran 2008

Çok tuhaf bir dünya burası, kim iyi kim kötü anlamak zor. Baş karakterimize kolaylıkla şeytan damgası vurulabilir (ama lulu her zaman kalbimizde :D). suzaku her ne kadar saf iyi gibi gözükse de bana bir o kadar aptal geliyor (özür dilerim suzaku fanları). ve yaptığı bazı şeyler... neyse efendim. suzaku içten değiştireceiğini söylediği dünya için pek bişe yaptı sayılmaz, genel olarak kurallara uydu o kadar.
Lelouch'un amacı annesinin intikamını almak ve de kızkardeşi için mutlu barış ve huzur dolu bir dünya yaratmak. ama yöntemleri ne kadar doğru... eh orası size kalmış. izleyip görün derim.

Kuronuma Sawako
Kuronuma Sawako04 Eylül 2008

pek iyi bir anime deil diyosun yani

Kuronuma Sawako
Kuronuma Sawako27 Eylül 2008

şimdi daha iyi okuyup anladm arkdaşım bana bunun iyi bir anime olduğnu söledi hmm bakalım nolcak

"ate"
"ate"04 Haziran 2010

bence çok güzel bir anime buram buram death note gibi olsada devamında çok farklı olduğu anlaşılıyor. bence tüm animecilerin izlemesi gerek
ALL HAİL LELOUCH!!! o kadar. ^^

osiris811
osiris81123 Ekim 2010

kesinlikle tek solukta izledim ve fanı oldum herksein izlemesini şiddetler tavsiye ederim.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: