Akumetsu
Yılı: 2003
Mangaka: Tabata Yoshiaki, Yogo Yuki
Yayınlayan: Akita Shoten

Akumetsu;

Hazama Shou bildiğiniz sıradan bir lise son sınıf öğrencisidir.Derslere geç kalır,hayata genelde boşvermiş bir gözle bakan bir tıp gibi görünür.
Aynı şekilde sınıf arkadaşı Nagasawa Shiina da sıradan bir lise sınıf öğrencisidir.Ama ailesi iflas edince borçları karşılığında kızlarını borçlu oldukları insanların eğlencesi olmak üzere ''satarlar''.Shiina ise berbat geleceği başlamadan önce son bir veda olarak Shou ya onu sevdiğini söyler ve öper.
İkilinin hayatı bundan sonra asla aynı olmayacaktır.
Aynı şekilde sosyal ve ekonomik olarak halkın ezildiği;siyasetçilerin çoğunun yozlaştığı Japonya da...

Akumetsu Hazama Shou isimli gencin kazandığı gizemli gücüyle kendi adalet görüşünü ;toplumu bu duruma getirdiğine inandığı kişilere yüzüne taktığı maskeyle simgeleşerek; düzenlediği suikastlerle savunmasını anlatan bir hikayedir.Akumetsu tektir ama sayıca ''1'' değildir.

''Şeytanı yoket''
Bu sloganla hayatını ortaya koyan Shou'yu ve ardı ardına gelen suikastlerle dengelerin altüst olduğu Japonya'yı neler beklemektedir?

Sonraki
Sonraki Konu:
Angel Heart

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu