Appleseed (2004)
Yılı: 2004
Türü: Film
Bölüm Süresi: 107 dakika
Yapımcılar: Geneon Entertainment, MBS, Mu, Shirow Masamune, TBS, TOHO

Deunan, unuttuğu ve aklından çıkardığı önemli birşey için General tarafından yakalanmaya çalışılmaktadır. Ama bunun yanında onun korumacılığını üstlenen Olimpos da onun peşindedir. İlk sahneler Deunan'ın tanklarla ve mechalarla savaştığı görülür ve savaşın sonunda da Olimpos üyeleri tarafından bayıltıp güvenilir bir yere götürülür. Bir labarutuar da Hitomi adlı Android'i rehin alarak kaçmaya çalışırken sevdiği adamın öldüğünü düşünürken onu karşısında bulunca çok şaşırır. O andan itibaren Deunan'ın amacı annesinin icat ettiği Appleseed'i bulup Androidlerin doğurganlığını bulmaktır ve macera başlar.

Deunan Knute
Son derece cesur, atletik, yetenekli ve güzel birisidir. Tabiki bide Briareos Hecatonchires adlı adama aşıktır. Peşinde olan kişilerin neden onu yakalamak istediklerini bilmiyordur. Aslında düşmanları kendisinde olduğunu tahmin ettikleri Appleseed adlı Androidlerin üremelerini sağlayan özel bir icat için peşindedirler. Bunun için bir asker gibi eğitilmiştir.

Briareos Hecatonchires
Sessiz ve sevdiği kadını korumaya yeminlidir. Fedakar ayrıca cesur birisidir. Bir savaşta vücudunu kaybeder ve böylelikle makenik bir vücuda sahip olmuştur. Ama bu Deunan'ı sevmesini engellemez. Tek korktuğu şey sevdiği kadını kaybetmektir.

Hitomi
Güzel ve oldukça meraklı bir androiddir. İnsanların duygu veya sevgi denilen şeylerin nasıl bir his olduğunu çok merak eder ki bunu da Deunan ile paylaşır. Ayrıca oldukça bilgili ve önemli bir rolü vardır. Bir bakıma Deunan'ın annesinin DNAlarından oluşan birisidir.

Athena
Deunan'ın Appleseed hakkında tek güvenebileceği kişidir. Çünkü annesinin hem asistanı hem de en iyi dostudur android olmasına rağmen. En büyük amacı kendisi gibi android olan kişileri korumak ve kollamaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: