Avenger - Anime Manga Türkiye
Avenger
Yılı: 2003
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Yapımcılar: Bee Train, Production I.G, Victor Entertainment

Mars gezegeni sömürgeleştirilmiştir ve insan nüfusunun çoğunluğu yıkık dökük harabeler arasında hayatlarını yaşıyorlardır. Gezegenin çöllerinde yaşayan kişilere Barbaroi denilmektedir. Şehir aralarında kendilerini temsil eden gladyatörleri (savaşçılar) dövüştürüyorlardır. Layla Ashley bu dövüşçülerden biridir. Oldukça yeteneklidir ve bu yeteneğini babası Volk'tan almıştır. Layla, geçmişi hakkında sürekli düşünmektedir.
Mars'ta 10 yıl boyunca çocuk doğmamıştır. Küçük çocuk şeklinde robot androidler yapılmıştır. Bu androidler insanlara bir bakıma yardım etmek için üretilmişlerdir. Nei de bunlardan biridir. Layla'nın tek kendine yakın hissettiği şey Nei'dir.
Bu arada Kırmızı Ay, Mars'ı tehdit etmeye başlamıştır. Yerçekimi ile dalgalanmalara sebep oluyordur. Mars yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Layla ve Nei bu tehlikeye karşı yol almaktadırlar. Yeni bir çağ başlamak üzeredir.

Layla Ashley

Son derece sessiz ve gerekmedikçe konuşmayan, babası Volk kadar güçlü ve kendi güveni olan bir dövüşçüdür. Rakipsiz olmasına karşılık her zaman seyahat ederek geçimini kazanmaktadır. Kendisine tek yakın gördüğü ve yanında asla ayırmadığı kız çocuk anroid olan Nei vardır. Onu son derece gözünden sakınarak koruyan birisidir ve Nei'e fırsat buldukça sevgisini göstermekten asla çekinmiyordur.


Nei

Sahibi Layla gibi kendisi de sessiz ve gerekmedikçe konuşmayan bir kız androittir ki son derece de sevimli bir yapıya sahiptir. Kendisini sadece bilinmedik bir şekilde Layla'ya bağlı olarak yaşayan ve her fırsatta da sevgisini göstermekten çekinen birisidir. Aslında diğer androitlerden farklıdır. Duygusal ama bunu saklamak da üstüne yoktur. Fakat bunu ilk keşfeden ise yanlarında seyahat etmeye başlayan Speedy adlı bir adam olmuştur.


Speedy

Androit çocukları tamir eden profesyonel bir tamircidir. Konuşkan, akıllı ve bilgili birisidir. Layla ve Nei ikilisine seyahatlerinde eşlik edecek olan üçüncü kişidir ve sonunda Layla'yı ikna etmeyi başarmıştır. Çünkü Nei rica etmiştir. Böylelikle Layla ve Nei ile birlikte olup onlara yardımcı olmaya çalışmaktadır.


Bölümler:

01) Dome
02) Doll
03) Child
04) Adult
05) Silhouette
06) Reflection
07) Barbaroi
08) Pilgrim
09) Goddess
10) Frozen
11) Lunatic
12) Match
13) Outer

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: