Biohazard: Damnation
Diğer İsimleri: Resident Evil: Damnation
Yılı: 2012
Türü: Film
Bölüm Süresi: 100 dakika
Yapımcılar: Capcom

Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 74 yıl boyunca güçlü yapısı sayesinde dünyayı doğu va batı kısmı olarak ikiye ayırmıştı. Ancak 1991 yılında ülke tamamen dağıldı. Bunun sonucunda Sovyetler Birliği'ni destekleyen birçok ülke kendi sınırını çizerek bağımsızlığını ilan etti.

Doğu Slav ülkesi de bağımsızlığını ilan ederek kapitalizmin ülkelerinde gelişmesine ve zenginlerin yani oligarkların politik yaşamda söz sahibi olmasına neden oldu. Bunun sonucunda ülkede zengin ve fakir halkın arasında derin bir uçurum ortaya çıktı. Bu da yeni bir isyanın baş göstermesine neden oldu. Bağımsızlık mücadelesi sokaklara taştı ve silahlı özgürlük savaşçıları kendi hükümetlerine karşı ayaklandı. Oligarkların emrine geçen özgürlük savaşçıları güçlenirken ordu da git gide büyümeye ve güçlenmeye başlar. Bu sırada özgürlük savaşçıları üslerini değiştirerek daha güvenilir ve gerilla savaşlarını daha iyi yönetecekleri bir yere taşırlar.

Birkaç yıl süren acımasız savaştan sonra ilk Doğu Slav kadın başkanı olan Svetlana Belikova, özgürlük savaşçılarına ilk kez ateşkes teklifinde bulunur. Ancak bu barış kısa sürdü.

2010 yılı Kasım ayında hükümet isyancıların topraklarında bazı değerli kaynaklar keşfetti. Bu sebeple ordu yeniden savaşa girişti. Sebep olarak terörizm gösterilirken isyancılar bu savaşta üslerini kaybettiler. Bu olaydan sonra özgürlük savaşçılarının dirençleri kaybolmazken daha çok güçlenmeye başladılar. Ancak bu durum sonrasında etrafta garip söylentiler yayılmaya başladı. Orduya canavarlar katılmıştı.Leon S. Kennedy, tatilinden kendisine verilen görev için vazgeçmiş olmasına rağmen son anda görevden çekilmesi emri alır. Ancak Leon bu görevi aldığı gibi bitirmek için emirlere karşı gelerek yine kendini ölümcül bir maceranın içine atar.

Sonraki
Sonraki Konu:
Gyo

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: