Black Blood Brothers
Diğer İsimleri: Kara Kan Kardeşler
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: Group TAC, Studio L, Studio Live

Vampirlerin ayrımına göre insanlar Kırmızı Kan, vampirlerde Kara Kan olarak ayrılmıştı. Bunların yanısıra Eski Kan olarak bilinen tür ise vampirlerin seçkin klanlarını temsil etmektedir.

Vampirler ve insanlar yıllardır süren çatışmalarına hâlâ devam ediyordur. Bu büyük çatışmalardan biri on yıl önce Hong Kong'da yaşanmıştı. Bu savaşın büyük kahramanı ise Gümüş Kılıç olarak adlandırılan Mochizuki Jirou'ydu. Mochizuki'de Eski Kanların son torunlarından biriydi.

On yıl sonra vampirler ve insanların yaşayabileceği Özel Alan olarak adlandırılan bir yer yapılmıştı. Mochizuki ve kardeşide bu özel alanda yaşamak için oraya giderler. Oraya girebilmeleri içinse Özel Alan'a davet edilmeleri gerekmektedir ve şirket adına onları oraya davet eden Katsuragi Mimiko olur. İki vampir kardeş artık huzurlu bir hayat sürecekleri yere giderken geçmişin izleri peşlerinden onları takip ediyordur bile...
Bölüm Listesi:

1. Black Blood Brothers
2. Compromiser
3. Kowloon Child
4. Old Blood
5. Tokku
6. Kabun
7. Silver Blade
8. Guardian
9. Eleventh Yard
10. Order Coffin Company
11. The Sea
12. For the eternity of our bloodline, I devote everything of this blood

Önceki
Önceki Konu:
Hellsing (2006)
Sonraki
Sonraki Konu:
Rosario + Vampire

Yapılan Yorumlar

TearsofArya
TearsofArya11 Aralık 2007

Konusu itibarıyla gerçekten hoş izlenebilecek vampir animelerinden ancak sonu devamı gelebilirmiş niteliğinde.Dolayısıyla kesin bir son beklentisiyle izlenmemesini tavsiye ederim... ;)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: