Brave Story - Anime Manga Türkiye
Brave Story
Diğer İsimleri: Cesur Hikâye
Yılı: 2006
Türü: Film
Bölüm Süresi: 112 dakika
Yapımcılar: GONZO

Ana karakter olan Wataru 10 yaşında 5'inci sınıfa giden bir ilkokul öğrencisidir. Dereceleri şöyle, böyledir ve kolayca kızlar tarafından idare edilebilen yumuşak başlı ve iddialı olmayan bir çocuktur. En yakın arkadaşı ile hayaletleri görmek için inşaat halindeki bir binaya giderler. Wataru o gece binada bir çocuk görür ve bu çocuk inşaatın yukarısına doğru basamaklardan çıkar. Büyük beyaz bir kapıdan içeri girer ve daha sonra kapıda çocukta ortadan kaybolur. Wataru'nun arkadaşı o anda yanında olmadığı için bunları göremez. Wataru'nun bu çocukla karşılaşması hayatında ki en büyük maceraya atılmasının ilk işaretidir.
Ertesi sabah okula geldiklerinde yeni öğrenci Mitsuru ile karşılaşırlar. Mitsuru Wataru'nun önceki gece gördüğü kişidir. Ve herkesten farklı olarak bir takım güçlere sahiptir.
Aynı gün, Wataru'nun babası, annesiyle ayrıldığını söyler. Watura buna inanmak istemese de bu doğrudur. Wataru tekrar babasının peşinden gider ama onu yakalayamaz daha sonra eve döndüğünde annesinin yemek yaparken yere düşüp baygın halde yattığını görür. Annesi hastaneye kaldırılır. Bu durum Wataru'nun karışık olan aklını iyice mahveder. Aklına gelen tek şey ise daha önceden de gittiği inşaata gitmektir. Orda Mitsuru ve ona eziyet eden çocukları görür. Wataru ona yardım eder. Mitsuru, kaderi değiştirmenin yolu olduğundan bahseder. Aslında bu bina gerçekte "Vision" olarak bilinen bir hayal dünyasına açılan kapıdır, burası dilenen dilekleri gerçek yapmaktadır. Wataru annesi ve babasıyla eski günlere dönmek için bu kapıdan geçer ve dileğini gerçekleştirmesi için gerekli olan taşları toplamaya başlar. Macerasında Kee Keema ve Meena adlı iki arkadaş edinir ve bir çok kişiyle de tanışır. Wataru zamanla, kaderi değiştirmenin ne kadar doğru bir şey olup olmadığını anlamaya başlar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: