Claymore
Diğer İsimleri: Kureimoa
Yılı: 2002
Cilt Sayısı: 16
Mangaka: Yagi Norihiro
Yayınlayan: Shueisha

Dünyada çok eski zamanlardan gelen insanların yaşamlarını yiyen youma denen yaratıklar vardır. Uzun bir zaman boyunca, insanlar herhangi bir yol olmadan onlarla yaşamak zorunda kalmışlardır. Yarı-insan yarı-canavar olan Claymore olarak bilinen dişi askerler Youma'yı gerçek formuna götürebilen ve bir silah olarak büyük bir kılıcı taşıyabilen gümüş gözlerle insanların Youma olarak adlandırdığı canavarlarla mücadele vereceklerdir.
Bir gün Clare adındaki bir Claymore, gittiği bir köyde küçük bir çocuğun abisini ele geçiren Yoma'yı öldürür. Çocuk ona minnettardır fakat o bunu sadece işi olduğu için yaptığını söyler. Köylü, Yoma çocuğun abisi olduğu için çocuğu köyde istemezler ve köyden atarlar. Clare, onu yanına alır ve yaşamak istediği köyü bulana kadar kendisiyle aşçı olarak yolculuk edebileceğini söyler.

Clare'in bir Claymore olmasının tek nedeni, çok sevdiği, ablası yerine koyduğu Teresa'nın bir Uyanmış Varlık tarafından acımasızca öldürülmesidir. Clare onun kanını kendi kanına enjekte ettirmiş ve Teresa'nın intikamını almak için Priscilla isimli Uyanmış Varlığı bir gün öldürebilmek için örgüte üye olmuştur.

Sonraki
Sonraki Konu:
Cleopatra D.C.

Yapılan Yorumlar

maxmania
maxmania18 Şubat 2008

güzel bir manga. hikaye kurgusu özenli. animesi kısa kesilmiş, animesini izleyenler kafalarında kalan soru işaretlerini mangasını okuyarak giderebilirler. en son vol 77de kalmıştı. hala devam eden bir seri.

galaxie
galaxie26 Temmuz 2008

harika bir animedir.

bakmak isterseniz

http://www.claymore-tr.com

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu