Dragon Half
Yılı: 1993
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 2
Yapımcılar: Victor Entertainment

Mink, yarı ejder, yarı insan olan genç bir kızdır. Annesi bir ejderhadır, babası ise eski bir ejderha avcısıdır. Dick Saucer adlı hem ejderha avcısı hem de bir şarkıcı olan kişiye aşıktır. Ayrıca ülkenin kralının gözü Mink'in annesindedir ve onu elde etmek için Mink'i esir almaya çalışır. Bunun içinde Mink'in peşinden bir ejderha avcısı yollar. Kralın eski eşi farklı bir canlı türüdür ve kralla evlenebilmek için insan olma iksirini içmiş ve kralla evlenmiştir. Kralın bir kızı olmuştur. Prenses Vina koyarlar adını. Vina, annesinin eski haline benzer ve bu yüzden insan olmak için kara büyü öğrenir ve insan olmayı başarır. O da Dick'e aşıktır. Ve bu yüzden Mink ile karşı karşıya gelirler. Mink yarı ejder olduğundan ve Dick'in ejderha avcısı olmasından dolayı tamamen insan olmak için insan olma iksirini bulmaya çalışır.


MinkYarı ejder, yarı insandır. Dick'e aşıktır. Neşeli, başkalarını düşünen, iyi dövüşçü, güzel ve bir o kadar cana yakındır.


Dick SaucerGenç kızların büyük hayranı oldukları şarkıcı aynı zamanda ejderha avcısıdır. Çok yakışıklı ve iyi bir savaşçıdır.

Prenses VinaKara büyüyü iyi kullanabilmektedir. Mink'in Dick'e aşık olduğunu öğrendikten sonra ona cephe alır ve onu yok etmek için elinden geleni yapar. Kendini beğenmiş, asabi bir yapısı vardır.Bölümler:

1. Mink's Voyage
2. The Brutal Killer Martial Arts Tournament

Önceki
Önceki Konu:
Shen Diao Xia Lu
Sonraki
Sonraki Konu:
Yousei Hime Ren

Yapılan Yorumlar

erdimye
erdimye17 Ağustos 2008

en çok sevdiğim animedir o ama şimdiki animeler onu solluyo buda beni üzüyo ama benim için harika bir anime

Kuronuma Sawako
Kuronuma Sawako04 Eylül 2008

eski bir anime galiba

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu