El Cazador
Diğer İsimleri: El Cazador de la Bruja
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Bee Train

Elis adlı bir kızın, fizikçi Heiz Schneider'in cinayetini işlemiş olduğundan şüphelenilir.El ilanı ile Elis'in kafasını koparıp getirene büyük bir para ödülü verileceği yazılır.Bir kelle avcısı olan Nadi, Meksika'nın bir şehrinde Elis'in olduğunu bulur ve diğer kelle avcılarından onu kurtarmaya çalışır.
Elis, cinayetin arkasında gerçeği bulmaya çalışırken onun takipçilerinden kaçmak zorundadır.Memleketi'nin güneyde olduğu saptanır ve unutulan geçmişini bulacak olduğundan emindir.Yine de tek ipuçları vardır.Nadi, Elis'i yakalamak için varsayılsa bile yine de Elis'e rehberlik etmeye gönüllü olur.Böylece bir kelle avcısı olan Nadi ile yapacağı seyahati başlar.

Karakterler
Elis (Eriru)

Dr. Heinz Schneider'in cinayetini işlemiş olmakla suçlanan bir kız.Elis doğduğu yeri ve geçmişini bulmaya çalışır."Cadı DNA" sahiptir ama onun yetenekleri tesadüfi ve eksiktir. Hiç gülmeyen, bir robot gibi olan dışarıdan duygusuz görülen ve aptal gibi konuşabilen biridir fakat bu sadece hiçbirşey hatırlamamasından kaynaklanıyordur. Çünkü rüyasında son derece Profesörü hatırlarken ve küçüklüğünde de normal davranmakta olduğu görülür.


Nadie (Nadi)
Bir kelle avcısı ve keskin bir nişancıdır.Eski bir tabanca taşır, Elis ile beraber güney'e seyahat eder.İyimser bir görünüşü olmasına karşın kötü bir geçmişi vardır. Hiçbir zaman duygularını belli etmemeye çalışır ki pek de başarılı olamaz çünkü içinde sevgiden başka birşey taşımaz. Bu da onu Ellis'e gittikçe bağlar ve onu anlamaya başlar.

Jodie Hayward (Jodi Heiwado)
Merkezi zeka acentesinde çalışan bir hanım.Jodie'nin "Su canavarı projesi" hakkında bilgisi vardır ve Nadi'nin işverenidir. Soğuk kanlı ve zeki bir şekilde Strateji yapabilen bir karaktere sahiptir ve oldukça da dikkatli birisidir.

Douglas Rosenberg (Dagurasu Rozenbagu)
Merkezi zeka acentesinin yöneticisidir, uyanık ve zekidir.Siyasal yönden seçkin bir ajandır. Ellis'in peşinde olan ve kızın sırrını açıklığa kavuşturmak için onu her fırsatta izleyen birisidir.

Dr. Heinrich "Heinz" Schneider (Hainriku "Haintsu" Shunaida)
Fizik doktoru.Hiçbir aileye sahip değildir ve işinde başarılı Alman bir göçmendir."Su canavarı projesi"ni geliştirmek ve araştırmakta anahtar bir oyuncudur. Ellis'e ölmeden önce çok kibar ve sabırlı davranan biri kişileğe sahiptir.

L.A. (Eru E)
Ellis'le meşgul esrarengiz bir genç. Ellis'i korumak için her yolu deneyen ve onun için peşine düşen gizemli bir kişiliktir. Ellis'e ayrıca aşıktır.

Ricardo (Rikarudo)
Douglas Rosenberg tarafından kiralanan suskun kelle avcısı. Emekli paralı bir askerdir. Gerekmediği sürece konuşmayan ve Lirio'nun bakıcılığını üstlenen bir adamdır. Ellis ve Nadie'nin peşinde olup aynı zamanda onlara yardım etmektedir gizli bir şekilde. Ama asıl amacı bilinmemektedir.

Lirio (Ririo)
Ricardo ile birlikte seyahat eden küçük bir kız. Konuşmamasına rağmen güleryüzlü ve sevimli bir kişiliği olan bu kız Ricardo'yu son derece çok sevmekte ve ona inanmaktadır.
Bölüm Listesi:

1. Running Girl
2. Waiting Girl
3. Raining Girl
4. Targeted Girl
5. Clothed Girl
6. Man in Love
7. Working Man
8. Lying Woman
9. Digging Woman
10.Man Who Lives With An Angel
11.Cursed Woman
12.Shot Man
13.Hiding Woman
14.Maple Leaf
15.Opposing Woman
16.Angry Woman
17.Cornered Woman
18.Disagreeing Woman
19.Man Who Protects
20.Captured Woman
21.Flapping Woman
22.Awoken Woman
23.Puzzled Woman
24.Dead Man
25.Saintly Woman
26.Shining Woman

Sonraki
Sonraki Konu:
OverDrive

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika01 Ocak 2008

Pek Aksiyon dolu bir anime olmasa da Ellis'in saf hareketleri ile sevimliliği ve Nadie'nin de o surat ifadeleri ayrıca gittikçe iki kız birbirlerine bağlanan iki yürekli ve cesur kız. Özellikle Ellis'in Nadie'ye olan o büyük ve saf sevgisini görmek ve Nadie'nin de Ellis'e olan sevgisini Ellis'i küçük bir kız çocuğu gibi görmesi bence görülmesi gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. *-*

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: